Syntax Error in Parameters Scanning Hatası

syntax-error-in-parameters-scanning-hatasiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Teknik Servis kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Outlook veya farklı bir posta programından mail göndermeye çalıştığımızda syntax error in parameters scanning hatası vermesi ile ilgili olacak.

Günümüzde özellikle şirketler arasında iletişim aracı olarak posta (mail) göndermek oldukça yaygınlaştı. Hatta pek çok destek firması telefon üzerinden aradığınızda size talebinizi mail yolu ile iletmenizi söyleyebilir.

Eğer sizler de biz şirket çalışanı iseniz eminiz gün içerisinde pek çok kez mail gönderme işlemi yapıyorsunuzdur. Gönderdiğiniz mailleri farklı  platformlar aracılığı ile gönderiyor olabilirsiniz.

Parametrelerin Taranmasında Söz Dizimi Hatası Ne Demek ?

Ancak bu makalede üzerinde duracağımız konu daha çok Outlook, Thunderbird gibi masaüstü posta yazılımlarında görülmektedir. Nedeni ise tarayıcı bazında kullandığınız Gmail, Hotmail ve benzeri platformlar zaten bu hatanın neden olduğu kısmı otomatik olarak düzeltiyor.

Bu nedenle yaşadığımız hata masaüstü mail programlarında ortaya çıkıyor. Arkadaşlar mail göndermeye çalıştığınızda ortaya çıkan syntax error in parameters scanning hatası birden çok kişiye mail göndermeye çalıştığınızda çıkıyor olmalı.

Hatanın nedeni ise oldukça basit. Bu hatayı almanızın nedeni alıcılar kısmına yazdığınız e-posta adresleri arasındaki ayırma işaretini yanlış yazmanızdır. Tüm platformlarda birinci e-posta hesabından sonra bir e-posta alıcısı daha ekleyecek isek 2 e-posta hesabını ayırmak için araya ; (noktalı virgül) işaretini koyarak ayırmalıyız.

Yani eğer Outlook’ dan mail gönderince syntax error in parameters scanning hatası alıyorsanız bunun nedeni muhtemelen alıcılar kutusuna eklediğiniz e-posta adreslerini yanlış parametre yani işaret ile ayırdığınızdan dolayıdır.

E-posta hesaplarını ayırırken yapılan en büyük hata , (virgül) ile ayırmaktadır. Bu yüzden bu durumu kontrol edin ve mail göndermek istediğiniz e-posta hesaplarını aralarına ; (noktalı virgül) ekleyerek ayırın. Tüm alıcıları ekledikten sonra mail gönderme işleminizi yeniden deneyin. Artık problem olmadan postayı gönderebilmeniz gerekir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bilgisayar Isındığında Yapılması Gerekenler ?

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*