Telefon Numaranızın Whatsapp’ı Kullanması Yasaklandı ?

telefon-numaranizin-whatsappi-kullanmasi-yasaklandiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Teknik Servis kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Whatsapp numaranın yasaklanması ile ilgili olacak.

Günümüzde iletişim çok önemlidir ve bunu gerçekleştirebilmek için de teknolojik imkanlar oldukça gelişmiştir.

Bazen düşünüyorum da insanlar eskiden nasıl haberleşiyorlardı aklım almıyor. Tabi telefonun bile olmadığı zamanlardan bahsediyorum.

Bir hasta olduğundan ambulans nasıl hemen çağrılıyordu ? Veya 2 sevgili birbirleriyle nasıl görüşüyorlardı ?

Gerçekten eskiler inanılması güç zamanlar geçirmişler. Bulunduğumuz dönemde telefon, internet gibi saniyede karşı tarafa ulaşabileceğimiz araçlar mevcut.

Ve bunların dışında bazı mesajlaşma uygulamaları da oldukça popüler. İşte o uygulamalardan biri Whatsapp. Belki de son birkaç yıla adeta damgasını vuran Whatsapp ı neredeyse kullanmayan kalmamıştır diye düşünüyorum.

Yasaklanan Whatsapp Numarası Nasıl Açılır ?

Eğer bir şeyi düzgün kullanırsanız size sorun çıkarmayacaktır. İşte Whatsapp ı da legal olarak kullanırsanız bir problem çıkmayacaktır. Ancak spam yapmaya başladığınızda Whatsapp numaranızın yasaklanması ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Üstelik bu oldukça ciddi bir durumdur ve aynı numarayı belki de bir daha hiç Whatsapp ta kullanamayabilirsiniz. Peki numaramız Whatsapp ta neden yasaklandı acaba ? Bunun en bilindik nedeni şudur.

Rehberinizde olmayan yada sizin numaranızın onların Whatsapp rehberinde olmayan bir den fazla kişiye aynı mesajı gönderdiyseniz numaranız muhtemelen yasaklanır.

Bazen bu durumu Whatsapp kötüye kullanım olarak gördüğünden, bazen de mesaj gönderdiğiniz kişi sizi rapor etmesi yani spam bildirmesi sonucunda numaranız Whatsapp tan engel yiyebilir. Peki bu durum nasıl düzeltilir ?

Bu durumda tabi ki Whatsapp a ulaşıp numaranızın yasaklı listesinden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Bunu da 2 şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle telefonunuzdan Whatsapp a girip Ayarlar – Yardım – Bize Ulaşın kısmından kendilerine ulaşabilirsiniz.

Diğer bir yol ise support@whatsapp.com adresine durumunuzu açıklayan bir mail göndermektir. Bunlar dışında whatsapp.com/contact adresinden de yine kendi cihazınıza ait posta adresini bulup oraya da mail iletebilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Arıza Tespit Nasıl Yapılır ?

Yeniden Whatsapp numarasının kullanıma açılması birkaç gün sürecektir. Bu nedenle mail den yanız bekleyebilirsiniz. Son olarak tabi ki mail attığınızda kesinlikle numaranız yeniden Whatsapp ta aktif olacak diye bir şey yok.

Çünkü numara yasaklanması genelde ciddi görülen durumlarda yapılır ve eğer Whatsapp uygun görmez ise artık o numarayı hiçbir şekilde kullanamazsınız demektir. Son olarak yasaklı Whatsapp numaranız birkaç gün sonra diğer Whatsapp kişileri tarafından görülemez hale gelecektir.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

2 thoughts to “Telefon Numaranızın Whatsapp’ı Kullanması Yasaklandı ?”

  1. Slm watshap numaram yasaklandı mail attım defalarca ama kalkmadı yasak yardımcı olacak biri varmı rica etsem ücret karşılığında WATSHAP numaram açılsa razıyım

  2. Merhaba WhatsApp ekibi benim Whatsapp yasaklandı Selamünaleyküm Ben hiçbir şey yapmadım kendi kendini yasaklanmış zıt bana açılmasını istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*