The Installer Has Detected That The Following Programs Are Running Hatası

3dsmax-monitor.exe-hatasiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Grafik kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise 3ds Max kaldırma yada kurma hatası ile ilgili olacak.

Kaldırma yada kurma diyorum çünkü bu hata hem 3ds Max programını kaldırmaya çalıştığınızda hemde kurmaya çalıştığınızda karşınıza çıkmış olabilir. Ve merak etmeyin ikisinin çözümü de aynı şekilde olacak. Bildiğiniz üzere 3ds Max en çok kullanılan grafik & animasyon programlarından birisidir. Bu program ile 3d grafikler ve videolarınız için yine 3d animasyonlar  oluşturmak münkün. Ancak programı kaldırmaya veya kurmaya çalıştığımızda “the installer has detected that the following programs are running” şeklinde bir uyarı alırsanız bunun çözümü çok zor değil.

3ds Max monitor.exe Hatası

Öncelikle söylememiz gerekiyor ki bu uyarı bizim başımıza 3ds Max programını kaldırmaya çalıştığımızda geldi. Ancak Google üzerinden yaptığımız kısa süreli araştırma ile gördük ki 3d Max programını kurarken de yine aynı hata ile karşılaşmanız mümkün. Bu yüzden hem kaldırırken hemde kurarken aynı yöntemi izleyebilirsiniz. Peki bu uyarı bize ne anlatmak istiyor ? Arkadaşlar bu uyarı bizlere kaldırmaya yada kurmaya çalıştığımız program ile ilgili arka planda çalışan başka uygulamaların olduğunu söylüyor. Ve daha da ayrıntı vererek uyarı veren uygulamanın monitor.exe uygulaması olduğunu hata iletisinde belirtiyor.

Bu yüzden bizim bu aşamadan sonra yapmamız gereken şey monitor.exe uygulamasını görev yöneticisi aracılığıyla sonlandırdıktan sonra işlemimize kaldığımız yerden devam etmek. Peki monitor.exe hatasını nasıl çözeriz ? Hemen Ctrl+Alt+Delete tuşları kombinasyonu yada bildiğiniz başka şekilde görev yöneticisi penceresini çalıştırın. Buradan Windows 7 için işlemler sekmesi altından, Windows 10 için ayrıntılar sekmesi altından monitor.exe uygulamasını aşağıda görüldüğü gibi bularak işlemi sonlandır diyerek durdurun ve kapatın.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Görsel (Resim) Özgünlük Testi (Kontrolü) Nasıl Yapılır ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi görev yöneticisi ekranını kapatın. Şimdi ise artık işleminize kaldığınız yerden devam etmek kaldı. Yani 3ds Max i kaldırmak istiyorsanız  kaldırabilir, kurmak istiyorsanız kurmaya devam edebilirsiniz.

Bu Makaleyi Video Olarak İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere..

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

One thought to “The Installer Has Detected That The Following Programs Are Running Hatası”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*