Themeforest Payment Unsuccessful Hatası Çözümü

themeforest-payment-unsuccessful-hatasi-cozumuWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Themeforest tema alırken ödeme başarısız hatası vermesi ile ilgili olacak.

Yine Webmaster arkadaşlarımız için oldukça faydalı bir makale olacağına inanıyoruz. Arkadaşlar artık eski devir bitti.

Yani sıfırdan özel kodlama yaparak bir web sitesi yapmak artık neredeyse gereksiz bir hale geldi.

Çünkü hazır scriptler ve yazılımlar o kadar gelişti ki örneğin WordPress gibi bir sistemle veya buna benzer diğer sistemlerle zaten istediğiniz siteyi yapabiliyorsunuz.

Tabi ki araya küçük bir not eklemek istiyorum. Sözün gelişi WordPress e “hazır” demiş olsam da özel kodlamaya göre hazır demek istiyorum. Yoksa WordPress ile istediğiniz siteyi yapabilmek için de epey bilgiye ihtiyacınız var.

Themeforest Ödeme Sorunu

Hey neyse efendim dediğim gibi WordPress bir site yapacağınız zaman belli başlı şeyler gerekir. Domain, hosting ve sitede kullanılacak tema ve eklentiler gibi. Kullanmak istediğiniz tema veya eklentileri internet üzerinde hem ücretsiz hem de ücretli şekilde bulabilirsiniz.

Tabi ki durumunuz el veriyorsa bu ürünleri ücretli satın almanızı tavsiye ederiz. Peki WordPress veya diğer Cms sistemler için tema ve eklentiler nereden satın alınır derseniz tabi ki belki de en güvenilir ve bilindik yer olan Themeforest sitesinden.

Bu siteden siteniz için alışveriş yapmak oldukça kolaydır. Ancak bazen kartınızla ilgili ödeme sorunu yaşayabilirsiniz. Bunun birkaç nedeni olabilir.

Yani belki kartınız internet alışverişine kapalıdır veya farklı bir özelliği ödeme yapmanızı engelliyor olabilir veya kartınız yurt dışı harcamalarına kapalı olabilir. Ve Themeforest ödeme sırasında aşağıdaki hatayı alabilirsiniz.

“themeforest payment unsuccessful – there was a problem processing your credit card”

themeforest-odeme-sorunu

 

Eğer sizlerde Themeforest satın alma sırasında hata alıyorsanız daha doğrusu yukarıdaki hatayı alıyorsanız bunun çözümü oldukça basittir. Tabi ki öncelikle eğer farklı bir kredi veya banka kartınız varsa onunla deneyebilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Wordpress Ekibimiz Eklentisi Kullanımı

Eğer o da olmazsa sanal kart oluşturarak bu problemi çözebilirsiniz. Arkadaşlar ben Garanti bankasının banka kartı ile işlem yapmaya çalışırken bu hatayı aldım. İnternette biraz araştırma yapınca sanal kart hesabı açarak bu problemi çözebileceğimi gördüm.

Hemen Garanti bankası hesabıma girdim ve oldukça kolay adımlarla 1-2dk içinde ücretsiz şekilde sanal kart hesabımı oluşturdum. Arkadaşlar hangi bankayı kullanıyorsanız kendi bankanızın hesabına girin ve zaten menülerde sanal kart menüsünü göreceksinizdir.

İlgili menüden sanal kartınızı oluşturun ve normal hesabınızdan sanal kart hesabınıza Themeforest den alacağınız tema veya eklentinin ücretini gönderin. Ve son olarak artık sanal kart bilgilerinizi girerek ödeme yapmaya çalıştığınızda problemin çözüldüğünü göreceksinizdir. İşte hepsi bu kadar!

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*