Tüylerinizi Ürpertecek Son Yılların En İyi 10 Türk Korku Filmi

Korku filmlerini fazla tercih etmeyen insanlar olduğu gibi sevenleri de bir hayli fazla olduğu bir gerçek. Türkiye de başarılı hikayeler ve ürkütücü konularda birçok korku filmi çekilmiş ve izleyiciye sunulmuştur. Tüyleri ürperten ve son zamanlarda etkisi altında kalacağınız en iyi Türk korku filmlerinden bazıları şunlardır;

1- Ammar Cin Tarikatı

Sevgilisi, Barkın ve arkadaşını hafta sonu tatilini geçirmek için dağ evine götürmeye karar veren Feride Barkın ve arkadaşının arasını yapmak ister. Yolculuklarına 5. kişi Cananın katılması ile gergin şekilde yola çıkan arkadaşların korku dolu anları başlamıştır. Etrafındaki kötü ruhların sarması ve kaçmaya çalışmaları artık çok geçtir. Bu korku dolu maceradan sağ olarak kurtulabilecekler mi? Sorunun cevabını filmde bulabilirsiniz.

2- Üç Harfliler Marid

Sıradan bir çift gibi görünen Ayla ve kocası Serkan hayatlarını huzur içinde geçiren bir çifttir. Ayla geçmişindeki yaşadığı travmadan etkilenmiş 11 yaşlarında başka alemden gelen mahlukatın musallatı ve ona yaşattığı 3 kabus dolu gün sonucu hayatı cehenneme dönmüştür. Aylayı koruyan muska ise kaybolduğu için kendini güvensiz ve korumasız hissetmektedir. Kocası yeni bir muska yazması için evlerine bir hoca davet etmiş ayrıca o geceye çok yakın arkadaşları Cem ve Meltemde dahil olmuşlardır.

Ayla eskisi gibi tekrar kabuslar görmeye başlar ancak bu mahlukatın gücünü herkes görecektir. Çocukluğundaki kabus artık sevdiklerini de musallat olmuştur.

3- Siccin Cürmü Aşk

Sedat Orhan ile çocukluk arkadaşıdır. Yılların ardından Sedat Orhan’ın kız kardeşine aşık olup evlenirler. Bir gün yolculuk sırasında Sedat’ın kaza yapması sonucu Orhan’ın oğlu kaza sonucu felç olmuş, karısı Kader ise hafızasını yitirmiştir. Orhan Sedat’ı bu durumdan sorumlu tutar ve bir daha onunla görüşmek istemediğini söyler. Sedat ise kendini suçlayarak kendini iyice dağıtmıştır. Sevdiği kadını kaybetmemek için korkunç düşüncesini gerçekleştirir.

4- Musallat

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  "Hay Aksi Bu Web Sayfası Görüntülenirken Bir Hata Oluştu" Sorunu

Birbirlerini büyük bir aşkla seven Nurcan ve Suat köyde mutlu yaşarken evlilik kararı almaları ile başlarına musallat olan mahlukat yüzünden yaşamları eskisi gibi huzurlu olmayacaktır.

5-Siccin

Öznur genç ve güzel bir kadındır ancak, küçüklüğünden beri teyzesinin oğluna aşıktır. Bu ilişkiyi kimse onaylamamaktadır. Öznur evli olan Kudreti beraberliğe ikna etmiştir. Kudret evli olduğu için bu durumu kendine yediremez. İlişkiyi bitirmek isteyen Kudretten ayrılmak istemeyen Öznur çareyi Kudretin karısına büyü yapmakta bulur. Büyüde cinler Nisaya ve onun kanından olanlara 5 yatsı vakti sonunda musallat olacak ve ölümle yüzleşmelerine neden olacaktır.

6- Dabbe: Bir Cin Vakası

Ankara da yaşayan Ceyda Ankara da Kızı ve eşi ile yaşayan bir annedir. Kızları Burcu ya bedensiz bir varlık musallat olmuştur. Aileye saldıran bu cin nedeni ile çift Gata Tıp Fakültesine başvurarak evlerine kamera yerleştirilmesini isterler. Ailenin aklından şüphelenenler kamera kayıtlarındaki gerçekle yüzleşirler.

7- El Cin

Şilede kimliği belirsiz kişilerce küçük bir kız kaçırılır. Üniversiteli 5 arkadaş bu kız hakkında bazı tuhaf olaylar yaşamaya başlamışlardır. Ani ve belirsiz fısıltılar telepatik görüntü ve sesler duyan gençleri lanetli olaylar beklemektedir. Bu olayların nedenlerine anlam vermeyen gençler bu gizemden kurtulmaya çalışsalar da ölümden ve korkunç sondan kaçmaları zor olacaktır.

8-Dabbe: Cin Çarpması

Kına gecesinde cinlerin saldırısına maruz kalan Kübra’nın bedenini cinler ele geçirmiştir. Kıble dere de ki define arayışları ile üzerine lanet bulaşmış ve Kübra bu varlıklar tarafından etkisi altına alınmıştır. Kübra’nın olayını duyan bir psikiyatrist onu tedavi etmek için köye gider. Cinci Faruk adlı hoca ile çalışmalarına başlayan Doktor Ebru çalışmaları kayıt altına almaktadır. Olayların içine giren Ebruyu nasıl bir son beklemektedir?

9-Dabbe 6

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Spdy Nedir ? Spdy İle Http Arasındaki Farklar Neledir ?

Annelerinin ani ölümü ile yıkılan Doktor Zeren ve kardeşi bu olaya bir türlü inanamaz. Adli tıp sonuçlarına göre Zeren ve kız kardeşinin anneleri beyin kanaması sonucunda ölmüştür. Öldüğünde annesinin yanında olan Ayla ise annesinin ölümü ile ilgili durumu bir türlü kabul edemez. Aylaya göre annesini öldüren yüzleri kara olan ve oldukça hızlı hareket eden mahlûklardır. Aylanın olaylardan etkilendiği için psikolojik travma yaşadığını düşünen araştırmacılara göre bu durum geçicidir. Ayla gün geçtikçe farklı bir kişiliğe bürünmeye ve bilinmeyen varlıkların saldırılarına uğramaktadır. Aylayı başka dünyalara götürüp annesi ile ilgili sırların görülmesini sağlayan bu varlıklar kimdir?

10-Büyü

Bir grup arkeolog Anadolu da bir köyde kazı yapmak için giderler Fakat bilmeden 700 yıllık bir laneti canlandırırlar. Köydeki efsaneye göre kız çocuklarının uğursuzluğuna inanıldığı için köylülerce 700 yıl boyunca kızlar toprağa gömülmüştür. Ancak bir tanesini kızını öldüremediği için yaşlı bir büyücü tarafından lanetlenmiştir. Arkeolog gençlerin amacı el yazması kuranı arayıp bulmaktır fakat bu lanetin tekrar uyanmasına istemeden neden olurlar.

 

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*