Ücretsiz Reklam Siteleri

ucretsiz-reklam-siteleriWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi İnternet kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise ücretsiz reklam siteleri hakkında olacak.

Günümüzde teknolojinin çok gelişmesi ile birlikte iş olanakları da çoğaldı. Yani artık illa bir iş yerinde çalışmak zorunda değilsiniz.

Veya bir iş yeriniz olmak zorunda da değil. Eğer interneti etkin şekilde kullanmayı biliyorsanız kendinize pek çok iş imkanı yaratabilirsiniz.

Örneğin son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan Youtuberlık veya blog yazarlığı para kazanabileceğiniz bazı internet işleridir.

Bunlar dışında tabi ki daha pek çok internetten pazar kazanma yöntemi de var. Ancak tabi ki en garanti yöntem bir ürün satmaktır.

Eğer elinizde kendi ürettiğiniz veya diğer kişilerden daha ucuza tedarik edebildiğiniz veya farklı şekilde ön plana çıkan bir ürün var ise bunu internetten satmanız zor olmayacaktır.

Ancak bir girişimciyseniz ve kendi bulduğunuz bir projenizi tanıtmak istiyorsanız bunu da yine internet üzerinden yapmak en mantıklı yoldur.

Ancak tabi ki pek çok girişimci yeterli reklam desteğini bulamamaktadır. Yani reklam bütçeleri olmadıklarından ellerinde muhteşem bir fikir veya proje olsa dahi reklam yapamadıkları için yerlerinde saymaktadırlar.

Bu nedenle tanıtım yapmak için internette ücretsiz reklam yapabilecekleri siteler veya ortamlar aramaktadırlar. Bunu nasıl bu kadar net biliyorum derseniz; ben de bir girişimciyim.

Ve benim de 2 adet oldukça iyi ve yeterli desteği bulduğumda kesinlikle Türkiye çapında tanınacağını düşündüğüm projem var. Hatta bu projelerimden biri şuan bitmiş durumda ve faaliyette.

Ancak tabi ki reklam yapmak için neredeyse hiç bütçem olmadığından olduğum yerde sayıyorum. Ben de internet çağındayız mutlaka ücretsiz reklam yapabileceğim siteler veya platformlar vardır diye internetin altını üstüne getirdim.

Ancak ne yazık ki tamamen ücretsiz reklam verebileceğimiz bir site yok arkadaşlar. Aslında var ama ilgili siteler çöp olduğu için reklam yayınlasanızda sizi fayda sağlamayacaktır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Maskeli (Frame) Yönlendirme Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Bu nedenle B planına geçmeliyiz. Arkadaşlar eğer internette ücretsiz reklam yapabileceğimiz bir yer yok ise bizde en az maliyetle yani minimum maliyet ile reklam yapma yoluna başvurmalıyız.

Benim de kendi projelerim için aynı şekilde reklam yapacağım bazı minimum maliyetli reklam yöntemlerini sizlere sunmak istiyorum.

1- Webmaster Forumlarında Reklam Yapmak

webmaster-forumlarinda-reklam

 

 

 

 

 

 

 

Arkadaşlar eğer projeniz internet ile ilgili ise veya teknoloji ile biraz da olsa ilgili ise kesinlikle webmaster forumlarında uygun fiyata reklam yapabilirsiniz.

Yani aslında projeniz organik hoşaf değilse diğer tüm projeleriniz için Webmaster forumlarını denemelisiniz.

Ben geçenlerde Türkiye’ nin en büyük Webmaster forumlarının birinden reklam fiyatı aldım.

Arkadaşlar sitenin en göze çarpan yerinde 1 aylık banner reklam fiyatı yalnızca 200TL dediler.

Ve bu forumun ziyaretçi sayısı anlık 5000-6000. Ve reklamınız tam 1 ay boyunca görüntülenecek. Bence projenizin reklamı için oldukça güzel bir fiyat.

2- Toplu Sms ve Toplu Mail

toplu-sms-reklami

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yöntemin de oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Yine uygun fiyatlara projenizi binlerce veya milyonlarca insana aynı anda duyurabilirsiniz.

Bu işi çok iyi yapan firmalar mevcut. Bilirsiniz ara sıra telefonumuza veya posta adreslerimize saçma sapan mailler ve mesajlar geliyor.

Ve sinirlenip siliyoruz. Ancak bakın bunlar gerçekten saçma olduğu için başlığı görüp siliyoruz.

Eğer gerçekten güzel bir proje reklamı görsem inanın ben tıklarım neymiş diye bakarım. Bana tüpçü den indirim fırsatı diye mesaj geliyor ? 😀

Ben neden açayım ki bu bağlantıyı ? Ancak projeniz için bir de etkili bir mesaj içeriği hazırlarsanız bence sms ve mail reklamından da oldukça iyi dönüşler alabilirsiniz.

Ve başta da belirttiğim gibi toplu mail ve sms reklam ücretleri ortalama 100-200TL arasında değişiyor.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Facebook Scontent Nedir ?

3- El İlanı Dağıtmak

el-ilani-reklami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evet oldukça düşük maliyetli ve etkili olabileceğini düşündüğüm diğer bir tanıtım yöntemi. Arkadaşlar sokakta yürürken pek çok zaman el ilanı dağıtan kişilerden ilan almışızdır.

Evet pek çoğu parfüm veya dershane falan ilanları bu nedenle ilgimizi çekmiyor. Ancak tabi ki o ilanların bile geri dönüşümler oluyor.

Ancak sizin muhteşem ürününüz veya fikrinizin parfüm veya dershane ilanlarından çok daha fazla ilgi göreceğini düşünüyorum.

Hemde tam 2500 el ilanını sadece 40TL ücretle bastırabilirsiniz. Veya buna yakın yine düşük rakamlara bulabilirsiniz.

Bu ücreti daha önce iş yaptığım bidolubaski.com sitesinde gördüğüm için verdim. Ancak çevrenizdeki baskı firmalarını veya internet üzerindeki diğer yerleri de dolaşabilirsiniz.

4- Eşantiyon Ürünleri Dağıtmak

esantiyon-reklami

 

 

 

 

 

 

 

 

Arkadaşlar bu sefer insanlara ücretsiz olarak kullanabilecekleri bir ürün vererek reklam yapacağız. Eşantiyon ürünlerini hepimiz biliriz.

Bir firmanın senede bir çıkardığı ve ücretsiz olarak diğer firmalara dağıttığı ürünlerdir. Genelde, ajanda, takvim, kalem olarak dağıtılır.

İşte sizlerde projenizin örnek olarak site adresini veya açıklamasını, logosunu vb. bilgilerini eşantiyon ürünlere bastırıp insanlara dağıtabilirsiniz.

Örneğin; araba kokusu, kalem, takvim, bardak, bardak altlığı vb ürünler ile devamlı insanların gözü önünde olabilirsiniz.

Yine belirttiğim eşantiyon ürünlerini de oldukça uygun fiyatlar ile bidolubaski.com sitesinden yaptırabilirsiniz.

Bu yönteminde oldukça etkili olacağını düşünüyorum.

5- Tanıtım Yazısı ve Reklam Yayınlatmak

tanitim-yazisi-reklami

 

 

 

 

 

 

 

 

Arkadaşlar ücretsiz olarak her ne kadar bulamamış olsak da en azından düşük ücretler vererek projemizin reklamını yapabileceğimiz web siteleri bulunmaktadır.

Yine bu siteleri webmaster forumlarındaki ilanlardan bulabilirsiniz. Pek çok webmaster kendi sitesinde uygun fiyatlara reklam ve tanıtım yazısı alıyor.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Mail Order Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Ortalama 20-30TL ile çeşitli sitelerde reklam veya tanıtım yazısı yayınlatabilirsiniz.

6- Sosyal Medya Sayfalarında Paylaşım

sosyal-medya-reklami

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğer sosyal medya hesaplarınızda çok takipçili sayfaları veya kişileri takip ediyorsanız bilirsiniz. Ara sıra normal paylaşımlar dışında bu sayfalar bazı ürünlerin reklamını paylaşıyor.

Ve inanın eğer ürün faydalı gerçekten işe yarar bir şey ise çok güzel geri dönüşler olabiliyor. Özellikle son dönemde Instagram bu konuda oldukça iyi.

Yani Facebook, Instagram veya diğer iyi olduğunu düşündüğünüz sosyal medya mecralarında, büyük sayfalara veya takipçisi çok kişilere mesaj atarak bir reklam gönderisinin fiyatı ne kadar diye sorabilirsiniz.

Bu yöntem ile de ortalama 100-200TL ye binlerce belki de milyonlarca kişiye ulaşabilirsiniz. Tabi ki sosyal medya da alışveriş de dikkatli olun.

İş yapacağınız yerin güvenilir olup olmadığını araştırın. Yoksa siz parayı gönderdikten sonra reklamınızı yapmayabilirler.

Ne yazık ki bu internetin kötü yüzü 🙁

Evet arkadaşlar yukarıda sizlere en ucuz yöntemlerle en etkili reklam nasıl yapılır anlatmaya çalıştık.

Bir girişimcinin işi gerçekten zor. Hem fikir bul hem sermaye bul. Gerçekten zor.

Umarım yukarıdaki reklam yapma yöntemleri işinizi yarar ve projeniz başarıya ulaşır. Herkese bol şans.

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

4 thoughts to “Ücretsiz Reklam Siteleri”

  1. Web sitesi olan herkesin katılabileceği ücretsiz reklam takas ağımız açıldı ve 1 ayda 185 bin adet reklam gösterimi yaptı. Hemen sizde dahil olmak için Google’ dan isacotur reklam ağı araması yaparak sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*