Usb Bellek Az Görünüyor

Webisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Teknik Servis kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise 8 gb flash bellek 4 mb görünüyor sorusuna cevap olacak. Ben örnek olarak 8gb’ın 4mb göründüğünü söyledim ama tabi ki başka boyuttaki usb bellekleriniz olduğundan daha farklı boyutlarda da görünüyor olabilir. Bunun en temel nedenleri usb belleğinizi çok fazla formatlamanızdan yada yanlış kullanımından dolayı olabilir.

Arkadaşlar az bir ihtimal de olsa artık usb belleğiniz bozulmaya başlamış olabilir. Peki usb kayıp disk bölümü nasıl geri getirilir ? derseniz bu hatanın çözümü oldukça kolay.

Flash Bellek Olduğundan Az Görünüyor

Genelde bu işlem belleğinize format attıktan sonra ortaya çıkabiliyor. Bir bakıyorsunuz 8gb usb saçma bir şekilde 40mb olarak görünüyor. Yada Yine 32gb flash bellek 28gb gösteriyor. İşte bunların hepsi daha öncede bahsettiğimiz gibi yanlış kullanım yada bozulma nedenlerinden oluyor. Ancak bir yazılım aracılığı ile bu sorundan kurtulup usb belleğinizi gerçek boyutuna döndürebilirsiniz. Bunun için kullanacağımız yazılımın adı Bootice.

Bu programın  aslında tek yaptığı işlem flash bellek boyut düşmesi sorununu çözmüyor. Arayüzünü kurcalayarak diğer özelliklerini de keşfedebilirsiniz. Bu özelliklerinde biride yine çok işe yarayan bootable usb yapma işi diyebiliriz. Program oldukça küçük boyutta ve portable olarak yani kurulum yapmadan çalışıyor. Şimdi hemen usb boyut düzeltme işlemimize geçelim. Hemen aşağıdan ilgili program dosyasını indirin.

Bootice Usb Format İndir

Önemli Not; Usb içerisindeki her şey tamamen silineceği için mutlaka işlem öncesinde yedek alınız.

Şimdi indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın ve içerisindeki uygulamayı çalıştırın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda gösterilen işlemleri yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz. Artık tek yapmanız gereken işlemi başlatmak.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Hata Bir Kopya Giden Kutusuna Yerleştirildi ?

 

 

 

 

 

 

 

 
Yukarıdaki butona tıkladığınızda artık tek yapmanız gereken karşınıza gelecek pencerede başlat butonuna tıklamak. Hepsi bu kadar.

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*