Üşengeçlik Nasıl Yenilir ?

usengeclik-nasil-yenilirWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Sağlık kategorimiz altına ekliyoruz.

Çünkü bu makalede bahsedeceğimiz konu bana göre sağlıkla ilgili bir konu. Makale konumuz ise üşengeçlik nasıl yenilir ? hakkında olacak.

Üşengeçlik hatta bazen öyle bir hastalık oluyor ki, üşengeçliği yenme makalesini okumaya bile üşeniyor olabilirsiniz.

Arkadaşlar üşengeçliği yenmek için öncelikle üşengeçliğin ne zaman ve ne şekilde ortaya çıktığını bulmak lazım.

Tabi ki eğer ilk okuldan beri yada kendinizi bildiğinizden beri üşengeç biriyseniz de yine makalemizde önereceğimiz şeyleri uygulayabilirsiniz.

Öncelikle dedik ya üşengeçlik tam olarak ne zaman başladı ? Çünkü herhangi bir durum sizi bıktırmış ve üşengeç hale getirmiş olabilir.

Eğer böyle bir durum var ise onu çözmeye çalışmak çok daha iyi olacak ve sizi üşengeçlik derdinden kurtaracaktır. Ancak tabi ki pek çok insanın hatta kendini çok enerjik biri olarak gören benim bile çoğu zaman yapmaktan üşendiğim şeyler olabiliyor.

Üşengeçlikten Kurtulmak

Ancak üşendiğim şeylere baktığımda neredeyse hepsinin yapmak istemediğim şeyler olduğunu görüyorum. Yani yeri geliyor ve işe gitmeye bile üşeniyorum. Çünkü bunun altında benim başka birinin yanında çalışmak istememem ve kendi işimi yapma isteğim bulunuyor.

Bu nedenle işe giderken çoğu zaman üşenirim ve gitmek istemeyerek giderim. Bu arada üşengeçlik bazen bilinçli bazen de bilinçsiz olabilir. Yani az önce verdiğim örnekte neden işe gitmeye üşendiğimi biliyorum. Ancak bazen sevdiğiniz şeyleri yapmak için bile üşeniyor olabilirsiniz.

İşte o zaman bilinçsiz bir üşengeçlik yaşıyorsunuz demektir. Yani neden üşendiğinizi bilmiyorsunuz demektir. Bu durum çoğu zaman vücudunuzdaki vitamin eksikliği veya buna benzer bir durumdan ortaya çıkıyor olabilir. Bu nedenle bunu sizin bilmeniz normal değildir.

Çoğu zaman bir iş yapmak için yorgun ve halsiz hissedebilir ve üşengeç olursunuz. O yüzden bir doktor a gidip kan değerlerinize baktırmakta üşengeçliği yenmekte faydalı olabilir. Çünkü insan ne kadar enerjik hissederse o kadar üşengeç olma ihtimali düşecektir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Ağrı Geçiren Dualar | Ağrılara İyi Gelen Dualar

Tabi ki tüm bunların yanında hayat sizi yorduğundan veya yapacağınız şeyin sonucunda bir şey kazanamayacağınızı düşünmekte sizi üşengeç yapıyor olabilir.

Mesela her gün işe giderek çalışarak pek çok insan hayatında istediklerini rahatça yapacağını düşünmediğinden ve zaten yapamadığından işe de gitmek istemiyor ve üşeniyor.

Veya bir öğrenci ders çalışırken tüm çalışmaları sonucunda bunun karşılığını kesin olarak alıp alamayacağını bilmediğinden yine üşengeç olabiliyor.

Ancak her iki örnekte de başarının kesin olacağı bilinseydi hem insanlar işe severek giderdi hem de öğrenciler ödevlerini severek en iyi şekilde yapardı.

Yani burada anlatmak istediğim aslında üşengeçlik büyük oranda psikolojik bir durumdur. Ve mümkün olduğunca bu durumu yenerseniz üşengeçliği de yenmiş olacaksınız. İşte hepsi bu kadar!

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*