Uyap Avukat Portal Giriş Sorunu Çözüm

avukat-portal-sorunuWebisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi İnternet kategorimiz altında paylaşacağız. Makale konumuz ise Uyap giriş sorunu hakkında olacak.

Avukatların veya yetkili kişilerin kullandığı bir hizmet olan bu portala giriş sırasında sorun yaşayabilirsiniz. Genellikle java sorunu olarak karşımıza çıkan sorunu çözmek zor değil.

Aslında bu sorun Google Chrome‘ dan kaynaklanmaktadır. Chrome yeni sürümüyle artık java desteğini neredeyse kesmiş gibi görünüyor. Bu yüzden Uyap java ile çalıştığı için kullanıcılar uyap ekranını görüntüleyemiyor. Peki bu sorunu nasıl çözeriz gelin hep birlikte öğrenelim.

Uyap Giriş Yapamama Sorunu Çözümü

GÜNCELLEME; Herkese Merhaba, Makalemiz Güncellendiği İçin Çözüm Yöntemi Değişmiştir. En Basit ve Güncellenen Giriş Yöntemini Görmek İçin Lütfen Sayfanın En Altındaki Uyap Avukat Portal En Basit Giriş Yöntemi Kısmına Bakın. Daha İyi Öğrenebilmek İçin Lütfen Yeni Eklediğimiz Makale Videomuzu İzleyin. Teşekkürler. 

Çözüm 1; Arkadaşlar Opera tarayıcısı ile girmeyi deneyin. Ancak hem Javanın en güncel sürümü hemde Uyap ın sitesinde verdiği 6.37 sürümü yüklü olsun.

Çözüm 2; Firefox tarayıcısı ile deneyin. Yine sistemde en güncel Java ve Uyap ın sitesinde verdiği 6.37 sürümü olsun.

Çözüm 3; Aşağıdaki işlemleri yapın.

Ön Bilgilendirme; Bu sorun sadece java dan kaynaklanıyor olabilir bu yüzden eğer vaktiniz varsa ilk önce sadece java yı kaldırın bizim verdiğimiz java sürümünü yükleyin. Ve 3. adımda anlattığımız java ayarını yapıp girmeyi deneyin. Eğer olmaz ise 1. adımdan itibaren söylediklerimizi uygulayabilirsiniz.

1- Bilgisayarınızda bulunan java ve chrome sürümlerini kaldırınız.

2- Buraya tıklayarak uyumlu Chrome sürümünü, buraya tıklayarak da uyumlu java sürümünü indirip bilgisayarınıza kurunuz.

3- Denetim Masasına giderek Java ayar kısmına gidiniz. Aşağıda bulunan ilk resimdeki Security Level kısmını Medium a çekiniz. Daha sonra Edit Site List butonuna tıklayınız. Karşınıza 2.resimdeki görünüm çıkacaktır. Burada Add butonuna tıklayarak Avukat Portal ın giriş linkini ekleyiniz ( https://avukat.uyap.gov.tr/avukatportal/index.jsp )

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Facebook' ta Gizli Mesaj Gönderme

java_guvenlik-ayari

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

java-security-ayari

 

 

 

 

 

 

 

3- Şimdi Uyap’ a tekrar girin ve çıkan uyarılara evet, bu sefer çalıştır, bu siteye güven, sertifikayı kabul et gibi uyarılara evet deyin. Artık sorunsuz şekilde Uyap ı kullanabilirsiniz.

Not; Chrome u kurup tarayıcıyı başlatmaya çalıştığınızda açılmıyorsa, Ctrl+Alt+Delete yapıp görev yöneticisini çalıştırın. İşlemler sekmesine gelip chrome.exe leri sonlandırın. Şimdi chrome u açmaya çalıştığınızda çalışacaktır. Herhanagi bir sorun olursa yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

Uyap Avukat Portal En Basit Giriş Yöntemi ( Güncel Anlatım )

 • Avukat Portal a gidin ve sisteme giriş bağlantısına tıklayın.

uyap-sisteme-giris

 

 

 • Buradan Yeni Uyap Uygulaması ile Giriş Butonuna Tıklayın.

yeni-uyap-uygulamasi-ile-giris

 

 

 

 

 

 

 • Bir uygulama dosyası inecek. İndikten sonra onu çalıştırın ve kurun.
 • Bu işlem bittiğinde masaüstünüze Uyap Giriş adında bir kısayol oluşturacak.
 • Bu kısayolu çalıştırdığınızda aşağıdaki ekran gelecek.

uyap-masaustu-giris

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Yukarıdaki ekran geldiğinde son yapmanız gereken sol taraftan avukat portal kısmını seçmek, şifrenizi girmek ve imzala butonuna basmak. Bunları yaptığınızda avukat portal otomatik olarak tarayıcıda açılacaktır.

ÖNEMLİ; Eğer anlatılanlar karmaşık geldiyse yada bir hata ile karşılaştıysanız lütfen aşağıda bulunan bu makalenin videolu anlatımını izleyin.

Bu Makaleyi İzle.


Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*