Uzun ve Sağlıklı Yaşamak İçin Neler Yapmalıyız ?

saglikli-yasamWebisyo‘ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Sağlık kategorimiz altında yayınlayacağız. Makale konumuz ise nasıl daha sağlıklı olabilir, kaybettiğimiz sağlımıza nasıl kavusuruz ve hastalanmamak için neler yapabiliriz ? bu sorularla ilgili. Hepimiz günlük hayatımızda bir koşuşturma içindeyiz.

Ya sabahtan akşama kadar işteyiz yada okulda. Dışarıda satılan açık ve sağlıksız ürünleri alıp yiyoruz. Ve nerede ve hangi konuda olursa olsun devamlı herşeyin ucuzuna kaçıyoruz. Peki ya bir gün sağlığımız bozulursa ne olacak hiç düşündünüz mü ? İşte bu yüzden artık sağlıklı yaşam için bir adım atmalıyız.

Kaç yaşında olursak olalım ne işle meşgul olursak olalım kendimize bugün bir söz verip bundan sonra herşeye dikkat etmeliyiz. Mesela daha sağlıklı yaşam için neler yapabiliriz ? Her yerde herşeyin ucuzuna kaçmayabiliriz. Özellikle yiyecek ve içecek gibi sağlığımıza direk etki edecek olan ürünleri ucuz ama fazla alacağımıza az ama kalitelisini almak daha doğru olacaktır.

Katı gıdalardan çok sıvı yemekler sebze yemekleri ve meyveleri de tüketmeye özen gösterelim. Eğer sabahları vaktimiz varsa her sabah yoksa haftasonları boş vakitlerimizde yarım saat koşu ve egzersiz yapalım. Stresten oldukça uzak durmaya çalışalım. Emin olun neredeyse tüm hastalıkların başı sinir stresten kaynaklanmaktadır.

Daha sonra uykumuza özen gösterelim. Erken uyuyup erken uyanmaya çalışıp ve bunu bir düzene sokmaya çalışalım. Gün içerisinde çok hareketsiz kalmamaya çalışın. Kişisel ve çevre temizliğiniz de sağlığınız açısından çok önemlidir. Ve son olarak vücudumuza zarar veren sigara, alkol gibi kötü maddelerden uzak durmalıyız. Eğer bu sayılanları düzenli bir şekilde devamlı yapabilirseniz sizde yaşam kalitenizin arttığının farkına varacaksınız.

“Eğer makaleyi beğendiyseniz bahşiş bırakabilirsiniz. Bunun için makale altındaki reklama 1 kez tıklamanız yeterli. Teşekkür Ederiz..”

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Sağlığımızla İlgili Önemli Bilgiler; Daha Sağlıklı Yaşam İçin Okuyun !

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.. WEBİSYO | Bilgi ve Teknoloji Portalı !

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

One thought to “Uzun ve Sağlıklı Yaşamak İçin Neler Yapmalıyız ?”

  1. Merhabalar Sağlıklı yaşam üzerine, yazınızda vermiş olduğunuz faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben de hayatımda sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum ve düzenli spor yapıyorum. Bu konuda araştırmalar yapmak ve faydalı yazılar okumak oldukça motive edici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*