Web Sitesinin Mobil Testini Yapma

web-sitesinin-mobil-testini-yapmaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise web sitesinin mobil sürümünü test etmek ile ilgili olacak.

Eğer web sitenizi kendiniz kısmen hazır sistemler ( WordPress, Joomla vb. ) ile yapıyorsanız belki sitenin mobil sürümünü test etmek sizin için çok önemli olmayabilir.

Ancak sizin yerinize bir geliştirici web sitenizi en baştan kodlayarak yapıyorsa yada kendiniz bir geliştirici iseniz sitenin her yapım aşamasını mobilde test ederek devam etmelidir.

Veya siz bu şekilde sitenizi yapmaya devam etmelisiniz. Çünkü artık günümüzde web sitelerine mobilden daha fazla giriş yapılıyor. Bunu zaten kendiniz için de sorgulayarak görebilirsiniz.

Gün içinde girdiğiniz kaç web sitesine masaüstü bir bilgisayardan giriyorsunuz ? En azından yapılan araştırmalarda artık neredeyse internet kullanıcılarının yüzde 65 i web sitelerine mobil cihazlardan girmektedir.

Web Sitem Mobilden Nasıl Görünüyor ?

Bu nedenle sitenizin mobilden nasıl göründüğü oldukça önemlidir. Tabi ki illa mobil test web sitesi yapılırken kullanılan bir şeydir diye bir kural yok. Ancak en çok bu amaçla kullanıldığını belirtebiliriz.

Tabi ki kendi web siteniz mobilde farklı cihazlarda nasıl görünüyor ? bunu da merak ettiğinizden şimdi söyleyeceğimiz mobil test sitelerini kullanabilirsiniz. Öncelikle sitenizi mobilden test edebileceğiniz ilk adres MobilTest.me adresidir.

Hemen ilgili adrese gittiğimizde karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir.

site-mobil-test

 

Yukarıdaki ekranı açtıktan sonra sitenin kullanımı çok basit arkadaşlar. Öncelikle hemen ekran gördüğünüz sitenizi test etmek istediğiniz mobil cihazın üzerine tıklayın.

siteyi-mobilden-test-et

 

Daha sonra yukarıda gördüğünüz alana mobil sürümünü görmek istediğiniz sitenizin adresini yazın ve Go butonuna basın.

mobil-test-sitesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve artık yukarıda gördüğünüz gibi seçtiğiniz mobil cihazdan web sitenizin mobil sürümünün nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Joomla Resim Yanına Yazı Ekleme

Web sitenin mobil testini yapmak için diğer bir önerebileceğimiz adres ise ScreenFly sitesi. Hemen ilgili siteye gittiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

site-cozunurlugu-test-etme

 

 

 

 

Hemen yukarıda gördüğünüz gibi mobil test etmek istediğimiz sitenin adresini kutucuğa yazalım ve yine Go butonuna basalım.

site-mobilde-nasil-gorunuyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hemen sitemizi yazıp Go dedikten sonra yukarıda gördüğünüz gibi sitemizin mobil de ve tablet cihazlarda nasıl göründüğünü görebileceğimiz ekran gelecektir. Yukarıdaki cihaz seçenekleri ile istediğiniz cep telefonu veya tablet bilgisayarda yani mobil cihazlarda sitenizin nasıl göründüğünü oldukça güzel bir şekilde görebilirsiniz. İşte hepsi bu kadar!

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*