Whatsapp Gönderilen Mesajları Silme/Geri Alma

whatsapp-gonderilen-mesajlari-silme-geri-almaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Teknoloji Haberleri kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise Whatsapp gönderilen mesajları geri alma yani silme ile ilgili olacak.

Bildiğiniz ve yıllardır kullandığınız üzere Whatsapp bir çevrimiçi mesajlaşma, görüşme, iletişim kurma uygulamasıdır. Hem cep telefonundan hemde bir kod okutma vasıtasıyla bilgisayar tarayıcısı üzerinden ve son olarak da çıkan uygulaması ile Windows veya Linux sistemlerde direk bilgisayar uygulaması olarak kullanılabiliyor.

Whatsapp geçtiğimiz seneye kadar daha basit özelliklere ve arayüze sahipti ancak her gün bir yenilik yapmadan duramayan Facebook’ un Whatsapp’ı satın almasıyla birlikte ardı ardına mobil internetimizi tüketen birbirinden şahane güncellemeler gelmeye başladı. Ve arık Whatsapp’ ı bu güzel özellikler ile kullanmaya devam ediyoruz. İşte bu özelliklerden belki de en güzeli gönderilen mesajı silmek diyebiliriz.

Yani sevgilinize gönderdiğiniz klavye otomatik yazım kaynaklı hatalı cümleleri yada patronunuza sigortanızı yatırmadığını öğrendiğinizde yolladığınız direk iş çıkışlı ultimatom sözler ve daha niceleri. Evet eğer gönderdiğiniz mesajdan pişman olduysanız veya pişman olmadım ama virgül koymayı unuttum silip tekrar göndermem lazım diyorsanız Whatsapp gönderilen mesajı geri alma özelliği ile hayata yeniden tutunabilirsiniz.

Whatsapp Gönderilen Mesaj Nasıl İptal Edilir ?

Evet arkadaşlar makalemizin giriş kısmını geçtikten sonra gelelim yavaş yavaş gelişme kısmına. Whatsapp’ da gönderdiğimiz mesajlar nasıl geri alınır ? Gelin hep birlikte öğrenelim. Öncelikle bilmemiz gereken şu ki gönderdiğiniz mesajları silmek için karşı tarafın bu mesajları görmemiş olması gerekiyor.

Zaten mantık olarak gördükten sonra niye silelim ki ?! dediğinizi duyar gibiyim. Evet aynen öyle. Şimdi bir örnekle Whatsapp gönderilen silme işlemini yapalım. Diyelim ki içinizden biri bana aşağıdaki gördüğünüz gibi bir mesaj attı.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Oyun Kenarları Siyah Çıkıyor | Oyunları Tam Ekran Yapamama Sorunu

whatsapp-attigimiz-mesajlar-nasil-geri-alinir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra siteyi az daha gezdiniz ve elininizi vicdanınıza koyduğunuzda durumun aslında böyle olmadığını fark ettiniz ve attığınız mesajı ben görmeden geri almak istiyorsunuz. O zaman yapmanız gereken ilk olarak gönderip geri almak istediğiniz mesajları seçili hale getirin.

whatsapp-karsi-taraf-gormeden-geri-alma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesajları seçili hale getirdikten sonra yukarıdaki çöp kutusu simgesine tıklayın. Silme butonuna tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

whatsapp-giden-mesajlari-silmek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu ekranda tabi ki herkesten sil diyerek hem bizden hemde karşı taraftan mesajları silmiş olacağız. Arkadaşlar işle bu kadar basit. Yalnız bilmeniz gereken son bir şey var ki oldukça önemli. Siz gönderdiğiniz mesajı sildiğinizde karşı taraf Whatsapp ekranında gönderilen bir mesaj silindi olarak yaptığınız bu eylemi görebiliyor. Artık karşı taraf ne gönderip sildiğinizi sorduğunda devreye siz giriyorsunuz. Herkese bol şans 🙂

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*