Whatsapp Kurulan Tuşlu Telefonlar

whatsapp-kurulan-tuslu-telefonlarWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Teknoloji Haberleri kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Whatsapp kurulabilen tuşlu telefonlar hakkında olacak.

Yani Whatsapp destekleyen tuşlu telefonlar hangileri o konuda bilgi vermeye çalışacağız. Tabi ki tuşlu telefonlar deyince akla hemen eski model tuşlu telefonlar gelebilir.

Ancak henüz teknoloji en eski tuşlu telefonlara Whatsapp kurulabilecek kadar ilerlemedi 🙂 Şaka bir yana tabi ki teknoloji ne kadar ilerlese de nostalji de hep yanımızda gelecektir.

Çünkü eskiyen şeyler her zaman daha değerli oluyor. Yani yeniye sahip olmak istiyoruz ama eskiden de vazgeçemiyoruz. İşte bunu teknoloji firmaları da çok iyi bildiklerinden eski tuşlu telefonların yeni çağa uygun ve yeni işletim sistemine sahip sürümlerini de ürettiler.

Bizler genç kesim olarak nasıl ki tuşlu telefonları kullanamıyorsak, yaşlı kesim de yani 50 yaş ve üzeri kesim de henüz dokunmatik ekran telefonlara alışmış gibi görünmüyor. O nedenle tuşlu telefon kullanmak istiyorlar.

Ancak tabi bunun yanında çağı da takip edebilmek en azından sevdikleriyle konuşabilmek adına Whatsapp destekleyen tuşlu telefon arıyorlar. Bizler de bu konuda yardımcı olabilmek adına piyasadaki Whatsapp destekleyen bir kaç iyi telefon modelini aşağıya ekleyelim dedik.

Whatsapp Çalıştıran Tuşlu Telefon

whatsapp-tuslu-telefon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Whatsapp kurulabilen tuşlu telefon isteyen büyüklerinize sizde aşağıdaki modellerden birini alabilir veya önerebilirsiniz.

Arkadaşlar makalemizin bu kısmından sonra hangi tuşlu telefonlarda Whatsapp kullanılabiliyor yada hangi tuşlu telefonlara Whatsapp kurulabilir bunu araştıracaktım. Aslında araştırdım ancak aklımda herhalde en azından 3-5 model önerebilirim diyordum ancak hiç öyle olmadı.

Şimdi sizlere araştırmalarım sonucu vardığım bilgileri veriyorum. Öncelikle Nokia Asha 210 modelinde Whatsapp var ve kullanabiliyorsunuz. Ancak bunun dışında başka tuşlu Whatsapp lı bir telefon bulamadım.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Google Plus Ne Zaman Kapanacak ?

Aslında buldum ancak Whatsapp bu telefonlardan desteğini çekmiş yani artık o telefonlarda Whatsapp kullanılamaz. Ve bu durum şuan Whatsapp kullanılabilen dokunmatik telefonlar için de önemli arkadaşlar.

Çünkü Whatsapp belli bir işletim sistemi sürümünden sonra desteğini çekiyor ve isterseniz telefonunuz dokunmatik ve Android veya dokunmatik IOS işletim sistemli olsun belli bir zaman sonra o cihazlarda da Whatsapp kullanamayacaksınız.

Peki bu bilgiyi nereden görebiliyoruz ? Yani Whatsapp işletim sistemlerinin hangi sürümlerine kadar destekliyor ? Hemen buraya tıklayarak hangi mobil cihazlarda hangi sürüme kadar Whatsapp kurulabilir öğrenebilirsiniz.

İşte tamda burada önemli bir bilgiye daha ulaştım. Arkadaşlar yakın zamanda Kaios işletim sistemine sahip tuşlu telefonlar piyasada olacak. Hatta aslında Kaios yüklü tuşlu telefonlar zaten piyasada var.

Ancak tabi bunlar zamanla artacak. Şuan piyasada olan bu telefonlardan biri Nokia 8110 4G modeli. Ve çok yakın zamanda Kaios yüklü bu tuşlu telefonlara da Whatsapp yüklenebilecek. Yani Whatsapp Kaios işletim sistemini de destekleyecek.

O nedenle o zaman Whatsapp yüklenebilen tuşlu telefon bulmak çok daha rahat olacak. Özet geçmek gerekirse, şuan piyasada maalesef bir kaç tane Whatsapp kullanılabilen tuşlu telefon var.

Ancak yakın zamanda bu modellerden de Whatsapp desteğini çekeceği için bunlarda da kullanılamayacak. Ancak çok kısa zaman sonra Whatsapp Kaios işletim sistemini destekleyecek ve piyasada olan ve pek çok çıkacak Kaios sisteme sahip tuşlu telefonlarda Whatsapp da olacak.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*