Whatsapp Yaş Sınırlaması ?

whatsapp-yas-sinirlamasiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Teknoloji Haberleri kategorimiz altına ekliyoruz. Whatsapp yaş sınırlaması ise bugün ki makale konumuz olacak.

Bildiğiniz gibi mesajlaşma deyince artık ilk akla gelen uygulama Whatsapp. Dünya çapında bir mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp oldukça iyi bir hizmet veriyor. Ancak dün alınan önemli bir karar ile Whatsapp’ a yaş sınırı getirildi.

Evet yanlış duymadınız. Artık belli bir yaşın altında olan insanlar Whatsapp kullanamayacak. Bu kararı veren ise Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği oldu. Alınan kararda 16 yaşın altında olan insanların Whatsapp kullanmaları engellendi.

Whatsapp Yaş Sınırı Uygulaması

Whatsapp yaş sınırlaması uygulamasının nedeni ise belli yaşın altındaki çocukların kişisel verilerinin depolanmasının bir tehdit oluşturması olduğu belirtildi. Bildiğiniz gibi son dönemde Facebook’ un kişisel verileri sattığı ortaya çıktı.

Ve aslında bu kararın çıkmasında da bu olay etkili oldu diyebiliriz. Çünkü biliyorsunuz Whatsapp uygulamasını yakın geçmişte Facebook satın almıştı. Facebook kullanıcılarının verilerini satan Mark Zuckerberk Beyin, aynı şekilde Whatsapp kullanıcılarının da verilerini satabileceğini düşünen Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği sanıyoruz böyle bir karar aldı.

Tabi Whatsapp’ a yaş sınırı getirilmesi ile ilgili belirtmemiz gereken önemli bir kaç husus daha var. Bunlardan biri bu yasak bizim ülkemizde geçerli değil. Yani küçük arkadaşlarımız Whatsapp kullanmaya devam edebilirler.

Ancak diğer Avrupa ülkelerinde yasak bir kaç gündür uygulanmaya başladı. Tabi Whatsapp yaş sınırı uygulaması bizce mantıklı. Çünkü 16 yaşın altındaki küçük çocukların çok fazla telefon ile meşgul olması kötü bir şey.

Ve zaten bu uygulamanın esas amacı olan veri gizliliği de bu kararın olumlu olan diğer yanı. Son olarak her uygulama da açık bulunduğu gibi mutlaka yurt dışında da bu yasağı bir şekilde geçerler diye düşünüyoruz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Prizden Neden Elektrik Çıkar ? Laptop Prizinden Kıvılcım Çıkıyor ?

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*