Wifi Sinyal Test Programı ile Wifi Gücünü Ölçün !

wifi-analyzer-programiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Network kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise wifi sinyal ölçümü yapmak ile ilgili olacak. Eskiden internete sadece bilgisayarlar bağlanırdı. Ve sadece kablolu bağlantı mevcuttu. Ancak seneler geçti ve kablosuz bağlantı teknolojisi ortaya çıktı.

Kablosuz teknoloji aslında çıkacak başka cihaz ve teknolojilerinde habercisiydi. Kablosuz internet ile birlikte kablosuz ağı kullanacak telefonlar ve diğer teknolojik cihazlar üretildi. Ve günümüzde masaüstü bilgisayarlar bile internete wifi ile bağlanmaya başladı. Buraya kadar her şey çok güzel. Ancak her teknolojide olduğu gibi wifi teknolojisinde de farklılıklar ve sorunlar ortaya çıktı. Bu sorunlardan birisi ise wifi çekmeme sorunu yada az çekme sorunu olarak ortaya çıkıyor.

Peki sizin kullandığınız kablosuz modemin wifi gücü ne kadar ? Yani hangi bölgeye kadar ne kadar sinyal alıyorsunuz ? Bunları hiç merak ettiniz mi ? Yada kullandığınız cihaz gerçekten söylendiği kadar alana sinyal yayıyor mu ? İşte bu soruların cevaplarını ve daha pek çok bilgiyi size sunacak bir programdan bahsedeceğiz. Eğer wifi ne kadar alanda çekiyor ? merak ediyorsanız Wifi Analyzer programı sizin işinizi fazlasıyla görecek.

Wifi Sinyal Ölçümü Nasıl Yapılır ?

Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan Wifi Analyzer programını telefonunuza indirin.

Wifi Analyzer İndir

Daha sonra indirdiğiniz uygulamayı Android telefonunuza yükleyin. Yüklediğiniz wifi test programını çalıştırdığınızda yapmanız gerekenler oldukça basit.

Android telefonunuza kurduğunuz wifi sinyal ölçümü programını başlattığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

wifi-sinyal-analiz-programi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu ekranda hangi wifi ağının ne kadar çektiğini yani şiddet gücünü görebilirsiniz. Programı kullanması oldukça basit. Çok fazla kurcalamaya gerek yok. İşinize yarayacak kısım göz şeklindeki kısımdır. Buraya bastığınızda karşınıza aşağıdaki pencere açılacak.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Acces Point Nedir ? Ne İşe Yarar ?

kablosuz-ag-cekim-gucu-olcme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burada işinize yarayacak kısımlar, AP list ve Signal meter kısımları. AP list zaten şuan gördüğünüz ekran. Signal meter ise asıl işimize yarayacak olan wifi çekim gücünü görebileceğimiz ekran. Signal meter seçeneğini seçtiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

wireless-sinyal-gucu-olcme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu ekranda hemen orta aşağı kısımdan sinyal çekim gücünü görmek istediğiniz ağı seçebilirsiniz. Ağı seçtiğinizde sinyal metre size ağın çekim gücünü sesli olarak verecektir. İşte hepsi bu kadar.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*