Windows 10 Bu Ağa Bağlanılamıyor Sorunu

windows-10-ag-baglanti-hatasiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Network kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise Windows 10 wifi problemi ile ilgili olacak. Bildiğiniz üzere çağımızda en son piyasaya sürülen ve kullanılan Windows sürümü 10 yani Windows 10. Gelişmiş arayüzü, yeni eklenen özellikleri ve insanların her şeyin en son sürümüne sahip olma arzusu ile birlikte baya tuttu diyebiliriz.

Aslında gayet iyi de performans gösteriyor. Hem bilgisayar açılış ve kapanış hızı olsun hemde genel kullanım içindeyken oldukça hızlı bir sürüm. Bildiğiniz üzere önce Windows 7′ den sonra piyasaya sürülen Windows 8 pek tutmadı. Bunun en büyük nedeni de tabi ki yapılış aşamasında eklenmesi unutulan başlat menüsü oldu. Daha sonra Bu açığı gidermek amaçlı Windows 8.1 piyasaya sürüldü fakat bu işletim sisteminde de bazı eksikler mevcuttu. En son Windows 10 çıkararak kullanıcıları sonunda memnun etmeyi başardılar.

Windows 10 Kablosuz Ağa Bağlanmıyor

Ancak ne kadar stabil çalışan bir işletim sistemi olmuş olsa da Windows 10′ da yer yer hatalar verebiliyor. Bu sorunlardan biri de bugün çözeceğimiz kablosuz ağ bağlantı sorunu olacak. Eğer laptop ınız, notebook unuz veya Windows 10 kurulu ve kablosuz ağa bağlanmayan herhangi bir cihazınız varsa bu sorunun çözümü oldukça basit. Arkadaşlar Windows 10 wifi sorununu çözmek için yapmanız gerekenler şöyle.

Hemen başlat menüsünü tıklayarak ayarlar ekranını açın. Şimdi Ağ ve İnternet yazan bölüme girin. Buradan sol tarafta Durum sekmesinde olduğunuzdan emin olun. Ve son olarak en altta bulunan Ağ Sıfırlama kısmına tıklayın ve ağ ayarlarını sıfırlayın. Son olarak bilgisayarı yeniden başlatın ve kablosuz ağınıza yeniden bağlanmayı deneyin. Sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Network ile İlgili Bilinmesi Gerekenler ve İpuçları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Makaleyi Video Olarak İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

2 thoughts to “Windows 10 Bu Ağa Bağlanılamıyor Sorunu”

  1. bir çok sitede sadece bunu söylüyor ve hatta daha derinlemesine işlemler yaptıranlar bile var ama sorun ÇÖZÜLMÜYOR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*