Windows 7 Ağ Yazıcısına Bağlanamıyor Sorunu Çözümü

windows7-yazici-baglanmiyorWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Yazıcılar kategorimiz altına ekleyeceğiz. Makale konumuz ise windows 7 yazıcı paylaştırma sorunu olan yazıcı bağlanamıyor veya erişim engellendi sorununa cevap olacak.

Bir bilgisayar da kurulu yazıcınız var ve siz onu ağ üzerinde paylaşıma açtınız. Yazıcıyı bağlamak istediğiniz diğer bilgisayarın başına gittiniz ve yazcıyı bağlamak istediğiniz de erişim engellendi, windows yazıcıyı bağlayamıyor gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız çözüm için aşağıda vermiş olduğumuz yönergeleri takip edin.

Windows 7 Yazıcı Paylaşımı Erişim Engeli Çözümü

1- Başlat-Çalıştır penceresini açın ve services.msc komutunu çalıştırın.

2- Açılan hizmetler penceresinde yazdırma biriktiricisine çift tıklatın.

3- İlk önce hizmeti durdurup sonra tekrar başlatın.

4- Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın ve yazıcıyı başarılı şekilde ekleyin.

Eğer makaleyi yazılı olarak anlamadıysanız video olarak izleyebilirsiniz. Makale videosunu izlemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

makale-videosu-izle

 

 

 

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO |

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Windows 10 Lpt Yazıcı Port Sorunu

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

6 thoughts to “Windows 7 Ağ Yazıcısına Bağlanamıyor Sorunu Çözümü”

  1. Merhaba Egemen, yazıcı paylaşım ayarları, işletim sistemi ayarları ve hatta yazıcı modeline göre bile paylaşımlarda hatalar oluşabilmektedir. Yazmış olduğumuz makale en azından genel olarak bazı sorunları çözmek için kullanılan bir yöntemi içeriyor. Bu yüzden eğer sorununuz devam ediyorsa yazıcı paylaşım ayarlarını, işletim sistemi ağ ayarları ve yönetici izinleri vb gibi ayarları kontrol etmeniz ve paylaşıma açmanız faydalı olabilir. Teşekkürler.

 1. yazıcının olduğu bilgisayara geçiniz. yazıcıların ağ paylaşımını kapatıp yeniden açınız. bir de bu şekilde deneyin. bende bu şekilde düzeliyor

  1. İlyas bey verdiğiniz bilgi işe yaradı. kapat aç taktiği her zamanki gibi işe yaradı. teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*