Windows 7 Arama Yapmıyor ?

Webisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Bilgisayar kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise Windows 7 arama çalışmıyor sorununa çözüm olacak.

Bilgisayarlar kullanıma göre değişmektedir. Bazıları kişisel kullanım için alınır, bazıları ise iş için. Bilgisayarımız bizim için her şeyimizdir. Tüm özel ve iş amaçlı dosyalarımızı bu cihazlarda saklarız. Bazen bilgisayarımızda bulunan dosya sayısı az olsa da bazen oldukça fazla olabiliyor. Ve dosya sayısı çoğaldıkça, neyi nereye kaydetmiştim ? Şu neredeydi vs gibi sorunlar kendini gösterebiliyor. Ve hemen yardımınıza Windows Search koşuyor.

Windows 7 Dosya Arama Ayarları

Aslında Windows Search e hiç birimiz yabancı değiliz. Hatta küçük bir hatırlatma yapmak gerekirse, hepimiz Windows Xp kullandık. Xp de arama kısmına girdiğinizde karşınıza sevimli bir köpek gelirdi. Haydi sahip yaz bir şeyler bulayım der gibi bakardı ve ne arasak bulamazdı 😀 Ancak tabi durum Xp den sonra çıkan işletim sistemlerinde oldukça değişti ve gelişti. Öncelikle köpeği barınağa yolladılar ve arama kısmını iyice geliştirdiler.

Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 da artık her aradığımızı bulabilir hale geldik. Ancak bazen Windows 7 arama sorunu çıkarabiliyor. Yani dosya arama kısmına ister başlat menüsünden ister herhangi bir klasör açık iken üst kısımdan ara kısmına arama terimi yazdığınızda öylece durabiliyor. Arkadaşlar bu sorunun çözümü Windows 7 için oldukça basit. Ancak diğer işletim sistemlerinde de bu sorunu yaşıyorsanız yine bu çözümü deneyebilirsiniz. Şimdi yapmanız gerekenler şu şekilde. Bilgisayarım a çift tıklayın. Açılan ekranın üst kısmında bulunan menüden Düzenle – Klasör ve Arama Seçenekleri kısmını açın. Açılan pencereden Ara sekmesine gelin. Ve son olarak ayarlarınızı aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yapın.

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Bilgisayar Sesi Yükseltme Programı İndir | DFX DFX Audio Enhancer Full İndir

 

 

 

 

 

 

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*