Windows 7 Starting Windows Takılıyor Çözümü

Webisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Teknik Servis kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise format sırasında starting Windows ekranında kalıyor sorununa çözüm olacak. Bilgisayarlar oldukça dayanıklı cihazlardır, uzun süre herhangi bir bakıma gerek duymadan iyi bir şekilde çalışırlar. Ancak dediğimiz gibi sadece belli bir süre.

Bu süre bizim bilgisayarı kullanma hassasiyetimize göre uzayıp kısalabilir. Bilgisayarlar yazılımsal yada donanımsal olarak iki şekilde bakıma ihtiyaç duyar. Belli bir parçası arızalandığı zaman ya onarılır yada değişir. Yada bilgisayarımız ilk aldığımız zamanlardaki performansı göstermediği zaman ise yazılımsal olarak müdahale etmek gerekebilir.

Yazılımsal müdahalenin en bilindik yöntemi tabi ki bilgisayara format atmak. Format armak günümüzde artık herkesin yapabileceği basit bir işlemdir. İster cd den ister usb den format atabilirsiniz. Ancak basit bir işlem de olsa bazen kullandığımız format aracı yüzünden bazen ise sistemimizdeki ayar bozukluğu nedeniyle format işlemi yolunda gitmeyebilir.

Windows 7 Kurulum Başlıyor da Kalıyor

Bu yolunda gitmeyen işlerden birisi de Windows kurulumu sırasında Windows başlatılıyor yazısında kalıyor olması. Arkadaşlar başlıkta da belirtildiği gibi biz bu hatayı Windows 7 işletim sistemi kurmaya çalıştığımızda aldık ve bu işletim sisteminde çözdük. Yani Windows 8 yada başka bir işletim sisteminde geçerli olabilir de olmayabilir de yine de denemekte fayda var. Ve küçük bir hatırlatma daha yapmak istiyorum.

Bu makale Windows u usb den kurmaya çalışanlar için geçerlidir. Evet daha fazla uzatmadan biraz çözümden bahsedelim. Eğer siz de Windows 7 usb den kurmaya çalışırken bu hatayı alıyorsanız yapmanız gereken basit. Arkadaşlar çözüm için bios ayarlarına girerek usb desteğini aktif etmemiz gerekiyor. Bios ayarlarında Usb Legacy Support diye bir seçenek var ve bu seçeneği bularak Enable yapmanız gerekiyor. Bu ayarı yaptıktan sonra değişiklikleri kaydedin ve format işlemini yeniden deneyin. Bu sefer işlemin başarılı olduğunu göreceksiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Franke Servis İstanbul

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*