“Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde.” Hatası ve Çözümü !

windows-disk-bolumlemeWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi önemli gördüğümüz diğer bir kategorimiz olan Teknik Servis kategorimiz altında yayınlayacağız.

Makale konumuz ise bilgisayarımıza yeni bir işletim sistemi kuracağımız zaman format ilerleme aşamalarından birinde yaşanan
bir problemle ilgili.

Format esnasında diskleri biçimlendirme ve bölümleme kısmında
“Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde.” gibi bir hata mesajı alıyorsak yapmamız gereken işlem basit.

Genellik Windows 8 den Windows 7 ye gecerken veya tam tersi bir durumda aldığımız bu hatayı diskleri son 1 tane kalana kadar silerek çözebiliriz. Yani Eğer tüm diskleri silmezseniz bu hatayı atlatmanız zor olacaktır.

“Makaleyi faydalı bulduysanız aşağıdaki butonu kullanarak siteye bağış yapabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Silinen Dosyaları Kurtarma Programı

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

6 thoughts to ““Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde.” Hatası ve Çözümü !”

 1. Win8 yüklü notebookun, DVD okuyucusunu çıkararak aparat ile SSD taktık, yani 2 disk takılı şuan, dediğiniz gibi her iki diskte tek partition, Normal HDD disk0 ,SSD Disk1.. Biz SSD uzerine kuracağız ilgili diski seçip yeni tıklatıp hiç bölmeden kurulum yap diyoruz (alttaki uyarı gitmiyor) kuruluma geçiyor fakat win7 dosyaları kopyaladıktan sonra ilk restartında Kurulum başarısız diye hata veriyor ve hiçbir ilerleme kaydedilmiyor. Diğer denemelerimizdede kurulum kilitleniyor. Acaba 2 disk olduğu içinmi hata alıyoruz (normal HDD yi çıkaramıyoruz, çünkü tüm notebookun kasasını açmamız gerekiyor, garanti dışı kalacağından korkuyoruz 😉 )
  (Win8 yüklü HDD yide tek partiton yaparak sildik)

  1. Merhaba Kanber, bizim bu işlemi yaptığımız ve bundan başka denediğimiz tüm makinelerde tek disk vardı. Ancak 2 disk olmasın da böyle bir problem yaratacağını sanmıyoruz. Bu yüzden sistem dosyalarınızı .iso kalıbı halinde usb ye yazdırarak bir de usb den formatlamayı deneyiniz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 2. merhabalar bende casper nirvana var windows8 yüklü yediye geçtim dediklerinizi geçtim loaderı kurduktan sonra sürekli fn+f2 dememi istiyor hiçbir şekilde windows açamadık tekrar format atmak zorunda kalıyorm ama yine etkinleştirme yapıyorum başka loader la aynı hatayı alıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba Gökhan, yardımcı olabilmem için sorunu tam olarak anlamam lazım. Sorun, windows kurduktan sonra windows loader ile etkinleştirme yapmaya çalıştığınızda bilgisayarın açılışta fn+f2 yapmanızı istediği halde açılmaması mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*