Windows “c:\eth\a.vbs” Komut Dosyası Bulunamıyor Hatası Çözümü

windows-komut-dosyasi-bulunamadi-hatasiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Bilgisayar kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise bir Windows hatası diyebileceğimiz Windows açılışında karşımıza çıkan c:\eth\a.vbs komut dosyası bulunamıyor hatası ile ilgili olacak. Bilgisayarımız stabil halde çalışırken bir gün ansızın bir bakarız olmadık şeyler olmaya başlar.

Bilgisayar kendini resetler yada ekranda hiç fikrimizin olmadığı pencereler çıkmaya başlar. Aslında bunların başımıza hiç bir şey yapmadığımız halde geldiğini düşünürüz ancak durum genelde öyle değildir. Bilgisayarımızda zararlı olmadığını düşündüğümüz işlemler de dahil her yaptığımız işlem belki de bilgisayarın hata vermesine sebep olmuş olabilir. Buna virüs taramasından tutun zararsız olarak gördüğünüz bir program yüklemesine kadar her şey olabilir.

c /eth/a.vbs Hatası Nedir ?

İşte bu makalede anlattığımız konu da pek çok çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelmiş olabilir. Bilgisayarınızı açtığınızda eğer karşınıza aşağıdaki gibi bir hata mesajı geliyor ise c /eth/a.vbs hatasının çözümü oldukça basit.

 

 

 

 

 

 

Arkadaşlar bu sorundan kurtulmak için öncelikle aşağıdan linkini vermiş olduğumuz Ccleaner programını indirin.

Ccleaner Son Sürüm İndir

Programı indirdikten sonra kurun ve çalıştırın. Programı açtığınızda yapmanız gereken hemen sol menüden Araçlar menüsüne daha sonrada alt menü olan Başlangıçta menüsüne tıklayın. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

 

Şimdi artık son yapmanız gereken şey ekrandaki Dosya yazan kısmın altında görülen başlangıçta açılacak programlar arasından uzantısı .bat olanları çıkarmak. Yani ekranda görüldüğü gibi sonu .exe ile biten programlar mevcut. Bunların arasında sonu .bat ile biten herhangi biri var ise bunu seçip sağ menüden sil diyerek kaldırmanız gerekiyor. Son olarak bilgisayarı yeniden başlattığınızda artık böyle bir sorunun olmadığını yani komut dosyası bulunamıyor hatasının çözüldüğünü göreceksiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Windows 10 Masaüstü Widget Nasıl Eklenir ?

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

2 thoughts to “Windows “c:\eth\a.vbs” Komut Dosyası Bulunamıyor Hatası Çözümü”

 1. 1 ) a.vbs hatası bir bitcoin kasma virisünün start dosyasıdır.
  2 ) bu virüsten kurtulmak çok kolay değildir.
  nasıl kurtulacagız ?

  bilgisayarımızı minixp boot cdveya usb ile açacagz (veri kurtarmak için çökmüş bilgisayarı cd en veya usb den çalıştırır) yereldisk c ye girecegiz ordada eth klasörüne ulaşacagız ve içerigindeki tüm dosyaları silecegiz daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın daha sonrasında başlattan çalıştıra girin (windows + r tuşu) oraya c:/eth yazın klasör açılsın sonra not defterini açın hiç bişey yazmadan farklı kaydet diyin açılan küçük pencerede kayıt türü yazan yeri tüm dosyalar olarak seçin ismine a.vbs yazın küçük pencerenin üstünde yol yazma kısmı var oraya c:/eth yazın ve enterlayın klasörün içini kontrol edin kayıt olmuşşa problem bitmştir yukardaki işlemleri de yapıp startınızda mevcutsa kaldırın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*