Windows Pdf Yazıcı Ekleme

windows-pdf-yazici-eklemeWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Yazıcılar kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise pdf yazıcısı ekleme ile ilgili olacak.

Bilgisayarlar pek çok işi kendi başına yapabilen cihazlar. Ancak her sistemde olduğu gibi bazen bilgisayarlar da başka cihazlar ile birlikte entegre şekilde çalışmalıdır.

Mesela bir bilgisayar kendi başına çıktı alamaz yani yazdırma işlemi yapamaz. Bu işlem için Windows a yazıcı eklemek yani bilgisayara bir yazıcı bağlamak şarttır. Bugün anlatacağımız yazıcı ekleme konusu ise normal şekilde yazıcı eklemekten biraz farklı.

Pdf Yazıcısı İle Dosyaları Pdf Olarak Kaydetmek

Çünkü bugün göstereceğimiz pdf yazıcısı eklemek için fiziksel bir yazıcı sahibi olmanız gerekmiyor. Ve bu pdf yazıcısı herhangi bir belge dosyanızı pdf e çevirmek için kullanılıyor. Peki bilgisayara pdf yazıcı nasıl eklenir ? gelin hep birlikte öğrenelim. Arkadaşlar bu iş için öncelikle bize bir pdf yazıcısı programı gerekiyor.

Bu iş için en çok kullanılan ve kullanması oldukça pratik yazılımlardan biri olan PrimoPDF ile bu sorunumuzu çözeceğiz. Öncelikle buraya tıklayarak PrimoPDF programını indirelim. İndirdiğimiz dosyayı kuralım. Artık pdf yazıcısı ekleme işleminin büyük bir bölümünü bitirdik.

Şimdi tek yapmanız pdf e dönüştürmek istediğiniz dosyayı açmak ve yazdır dedikten sonra gelen yazıcılar kısmından PrimoPDF i seçip yazdır butonuna basmak. Yaklaşık 3-5sn kadar bekledikten sonra PrimoPdf programı kendiliğinden açılacak ve Create Pdf yani pdf oluştur butonuna basacaksınız. Pdf iniz hazır olduğunda son olarak nereye kaydetmek istiyorsanız seçin ve kaydet butonuna tıklayın. İşte hepsi bu kadar. Artık istediğiniz dosyayı bir kaç saniye içinde pdf e dönüştürebilirsiniz.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Laptop, Notebook Şarj Süresi Nasıl Uzatılır ?
Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*