Windows Server İçin Antivirüs Programı

windows-server-icin-antivirusWebisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Güvenlik kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise Server antivirüs programı ile ilgili olacak. Her bilgisayar içerikli makalemizde bahsettiğimiz önemli konulardan birisi bildiğiniz üzere güvenlik.

Kişisel verilerimizin çalınmaması yada bilgisayarımıza virüs girerek dosyalarımıza zarar vermesini önlemek için bazı güvenlik önlemleri almalıyız. Bu güvenlik önlemleri tabi ki oldukça çeşitlidir. Yani bilgisayarımıza verdiğimiz şifreden tutun kullandığımız antivirüs programına kadar herşey kişisel güvenlik önlemleri kapsamına girmektedir. İşte bugün de anlatacağımız konu tam da bunun üzerine ve virüs programı koruması ile ilgili olacak. Normal işletim sistemleri için virüs programı bulmak oldukça basit. Ancak iş Server işletim sistemine gelince Server uyumlu virüs programı bulmak biraz sıkıntı verebiliyor.

Windows Server ile Uyumlu Ücretsiz Antivirüs Programı

Tabi ki antivirüs şirketleri normal işletim sistemleri için yani Windows 10, Windows 7 yada benzeri işletim sistemleri için nasıl virüs programı üretiyorlarsa aynı şekilde özel olarak Server işletim sistemi için de üretiyorlar. Ancak tabi ücretli olarak. Eğer siz ücretsiz virüs programı kullanmak istiyorsanız şimdi önereceğimiz program tam size göre. Aslında bu programı pek çoğunuz zaten biliyor olmalısınız. Bahsettiğim virüs programı Microsoft Security Essential. Evet arkadaşlar Security Essential programı Server işletim sistemi için uyumlu hale getirilip kullanılabiliyor. Bu program hem tamamen ücretsiz hemde oldukça etkili bir koruma sağlıyor. Ancak öncesinde basit 1-2 adımdan oluşan işlem yapmamız gerekiyor. Öncelikle aşağıdaki linkten hemen son sürüm Securtiy Essential programını indirelim.

Microsoft Security Essential Son Sürüm İndir

Dosyayı indirdikten sonra bu uygulama dosyasını D diskine virüs isimli bir klasör açarak onun içine atalım. Eğer D isimli disk yoksa C diski haricindeki diğer diskinize de atabilirsiniz. ( Arkadaşlar disk ismi belirtmemde ki neden aşağıda vereceğim resimlerde bende D diski olduğu için. Yoksa siz farklı bir yok yada klasöre de atabilirsiniz. )

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Ms-Dos Eğitimi | Cmd Komutları ve Kullanımı

Uygulama dosyamızı klasöre attıktan sonra üzerine sağ tıklayarak özellikler kısmına girelim. Ve Uyumluluk sekmesi altında Programın Çalışacağı Uyumluluk Modu kısmını seçin ve o kısmı Windows 7 yapın.

Şimdi Başlat kısmına cmd yazın ve gelen sonuca sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyerek komut ekranımızı yönetici olarak başlatalım. Gelen ekranda önce D diskimize girmek için D: komutunu kullanalım. Şimdi ise cd virüs komutu ile D diski içerisinde açtığımız virüs klasörüne girelim. Şimdi son olarak MSEInstall.exe /disableoslimit komutu ile virüs programı kurulum işlemini başlatın. Bu yaptığımız işlemlerin cmd komut satırı görüntüsü aşağıdaki gibidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*