Windows Xp Bilgisayar Şifresi Nasıl Kırılır ?

Password box on a webpageWebisyo’ dan herkese merhabalar.. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Güvenlik kategorimiz altına yazıyoruz.

Konumuz ise unutmuş olduğumuz ve erişemediğimiz bilgisayar parolamızı kaldırmak.

Evet eğer sizde windows xp kullanıcısı iseniz ve bilgisayar parolanızı unuttuysanız bunu düzeltmenin 2 seçeneği var. Bu yöntemleri aşağıda belirttik iceleyerek çözüme ulaşabilirsiniz.

Windows Şifre Nasıl Kırılır ? ( 1. Yöntem )

Bilgisayarınız açıksa ilk olarak bilgisayarınızı yeniden başlatalım ve bilgisayarınız bios ekranındayken ( siyah ekran ) sürekli olarak F8 tuşuna basın ve karşınıza gelen ekrandan Güvenli Modu seçerek bilgisayarınızı açın, daha sonrasında size administrator hesabı ve sizin varol olan hesabınızı soracak, siz administrator olanı seçin ve devam edin, bilgisayarınız normalinden farklı olabilir çünkü bilgisayarınız güvenli modda açılmıştır ve programlar devre dışı bırakılmıştır o yüzden telaş yapmanıza gerek yok.

Daha sonra Başlat/Denetim Masası/Kullanıcı Hesapları ndan şifreyi değiştirebilir veya yeni hesap açabilirsiniz.

Windows Şifre Nasıl Kırılır ? ( 2. Yöntem )

Yukarıda anlattıklarımızla bilgisayarınızı düzeltemediyseniz ikinci bi yöntemimiz daha var ancak bu yöntem masaüstü bilgisayarlar için geçerli. Bilgisayarınızın kasasında bulunan bios pilini çıkartıp 1-2 dakika bekledikten sonra tekrar yerine takın ve bilgisayarınızı açın ve göreceksiniz ki size parola sormayacak, bu yöntemi kesinlikle bilgisayardan anlayanlar için tavsiye ediyoruz çünkü yanlış bir parçayı çözüp takamamanız sizi daha fazla sıkıntıya sokacaktır.

“Eğer makaleyi beğendiyseniz bahşiş bırakabilirsiniz. Bunun için makale altındaki reklama 1 kez tıklamanız yeterli. Teşekkür Ederiz..”

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.. WEBİSYO | Bilgi ve Teknoloji Portalı !

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Keygen ve Crack Nedir ?

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*