WordPress 4.4 Update Hatası “fatal error cannot redeclare” Çözümü !

wordpress-updateWebisyo’ dan herkese merhabalar. Arkadaşlar bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekleyeceğiz. Makale konumuz ise WordPress sürüm güncelleme hatası ile ilgili olacak. Bu sorun yaklaşık 10dk önce bizim sitemizde ortaya çıktı.

Sitemizin yönetim paneline girdiğimizde karşımıza WordPress 4.4 yeni sürüm çıktı hemen güncelleyin uyarısı çıktı. Hemen otomatik olarak güncelleştirme uyguladım ancak güncelleştirme sonrası site aşağıdaki görüntüdeki hatayı verdi.

wordprees-update-error

 

 

 

 

Bende yaklaşık 5dk dosyaları irdeleyerek sorunu çözdüm ve şuan görmüş olduğunuz üzere site yeniden erişime açık hale geldi. Bu makaleyi okuduğunuza göre sizinde bir WordPress siteniz var ve aynı şekilde sizde güncelleme sonrası hata aldınız demektir. Peki update hatasını nasıl çözebiliriz ? Gelin şimdi hep birlikte öğrenelim.

Wordprees Son Sürüm Güncelleme Hatası

1- Ftp programı ile ftp dizininize bağlanın.

2- Hata resminde bulunan yolu takip ederek simple-term-meta.php dosyasını bulun. ( bkz; /httpdocs/wp-content/plugins/custom-taxonomy-sort/includes/simple-term-meta.php )

3- Daha sonra bulduğunuz dosyayı Dreamweaver ile açın. Hata resminde bulunduğu üzere 95. satırı bulun ve silin.

resim1

 

 

4- Dosyayı tekrar ftp ye gönderin. Şimdi 104. satır hatası verdi. Hemen aynı şekilde o satırı silip dosyamı tekrar ftp ye gönderiyorum.

resim1

 

 

5- Bu kez 116. satır hatasını verdi. Bu satırı da silip dosyamızı tekrar ftp dizinine gönderiyoruz.

resim1

 

 

6- Bu sefer 125. satır hata verdi. Bu satırıda silip dosyamızı ftp ye gönderiyoruz.

resim1

 

 

7- Son olarak 139. satır hata verdi. Bu satırı da silip dosyamızı son kez ftp dizinimize atıyoruz.

resim1

 

 

Ve sorunumuz çözülmüş oluyor. Not; Hata veren satır numaraları sizde değişiklik gösterebilir.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleyi Paylaş !
İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Site Hızlandırma Yöntemi | Resimleri Optimize Etmek


Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

2 thoughts to “WordPress 4.4 Update Hatası “fatal error cannot redeclare” Çözümü !”

 1. Yorumunuz onay bekliyor.
  WordPress 4.4 ile tema ayarları / görünüm / özelleştir kısmında temanın admin panelini göremiyorum artık ne yaptıysam düzelmedi aynı sorunu yaşayan bir çok kişi var webmaster forumlarında da başlıklar atılmış.

  Buraya neden yazıyorum belki bir bilen çıkar sorunu çözebiliriz. Uzun zamandır WP ile ilgileniyorum ama ilk defa çaresiz kaldığım ve konu ile alakalı bir kaynağa ulaşamadığım bir sorun ile karşılaşıyorum.

  1. Plugins klasörü içerisinde ki custom-taxonomy-sort klasörünü silerseniz sorun çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*