WordPress Ekibimiz Eklentisi Kullanımı

wordpress-ekibimiz-eklentisi-kullanimiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise WordPress ekip üyeleri sayfası oluşturma hakkında olacak.

Tabi ki bunu bir ekip üyeleri eklentisi ile yapacağız. Yaptığınız herhangi bir web sitesinde ekip arkadaşlarınızı göstermek isteyebilirsiniz.

Bu şekilde site için çalışanları göstermek ziyaretçiler açısından da daha pozitif bir algıya neden olabilir.

WordPress dışında farklı bir alt yapıda ekibimiz sayfası oluşturmak isteseydiniz bu biraz daha zahmetli ve zor bir işlem olabilirdi.

Ancak daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi WordPress çok yaygın bir sistem ve bu sistemin sürekli daha iyi olması için çabalayan bir sürü geliştirici var.

İşte bu geliştiriciler bizim için bir Team Members yani ekip üyeleri eklentisi de yapmışlar ve çok güzel olmuş. Öncelikle bu işi yapabileceğiniz yani ekibimiz sayfası yapabileceğiniz pek çok WordPress eklentisi mevcut.

WordPress Team (Ekip) Eklentisi

Ancak bugün anlatacağımız Team Members eklentisi ile oldukça güzel ve basit şekilde ekip üyeleri sayfası yapabileceksiniz. Sözü daha fazla uzatmadan nasıl yapılacağını anlatmaya başlayalım.

Öncelikle Team Members bağlantısını kullanarak ilgili eklentiyi indirin. Eklentiyi hemen kullanmak istediğiniz WordPress sitenize kurun ve etkinleştirin. İlgili eklentiyi etkin duruma getirdiğimizde WordPress yönetim panelimize aşağıda gördüğünüz gibi Teams menüsü eklenecektir.

wordpress-ekip-uyeleri

 

 

 

 

 

 

Hemen ekibinizi oluşturmak için Add New menüsüne basınız. İlgili menüye gittiğinizde aşağıdaki ekran gelecektir.

team-members-plugin

 

Yukarıda gördüğünüz gibi ekip oluşturma ekranı geldi. Hemen bir başlık girin ve ekip üyelerini eklemeye başlayın. Ekip üyelerini eklemek için sol alttaki Add a member butonunu kullanın.

wordpress-ekibimiz-sayfasi-olusturma

 

Yukarıda gördüğünüz gibi ekip üyeleri için tek tek alanları istediğiniz gibi doldurun. Tüm ekip üyeleri için alan açıp, alanları doldurduğunuzda sağ kısımdaki alandan belki ufak ayarlar yapmak isteyebilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Joomla "No İnput File Specified" Hatası Düzeltme

ekip-uyeleri-eklentisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda gördüğünüz kısımda ekip üyeleri sayfasında eklenti rengini, hizasını, fontunu ve profil resmine tıklayınca hangi sayfada açılsın onu seçebiliyorsunuz. Bu ayarları da gözden geçirdikten sonra artık yayınla butonuna basabilirsiniz. Yayınla butonuna bastıktan sonra bir kısa kod oluştuğunu göreceksiniz.

wordpress-ekip-sayfasi-yapma

 

 

 

 

 

 

 

 

Artık yukarıdaki kısa kodu istediğiniz sayfaya ekleyerek ekip üyelerinin orada güzelce gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Yani öncelikle bir ekibimiz sayfası oluşturun. Bu kısa kodu ilgili sayfaya yapıştırın ve kaydedip kapatın.

Daha sonra site menüsüne ekibimiz menüsünü de ekleyerek ilgili sayfayı seçin. Daha sonra sitenizi açarak ilgili menüye tıklayıp sonucun nasıl olduğuna bakın. Örnek olarak bir başka sitemde kullandığım görüntüyü aşağıda ekliyorum.

wordpress-team-members-eklentisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gördüğünüz gibi kullanımı oldukça basit ve oldukça şık bir eklenti. Siz de Team Members eklentisini kullanarak bu şekilde ekip üyeleri sayfası oluşturabilirsiniz. İşte hepsi bu kadar!

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

One thought to “WordPress Ekibimiz Eklentisi Kullanımı”

  1. Merhaba. Güzel yazı olmuş. Açıkçası tam istediğim bir eklentiyi sizin sayfanızda anlatımlı bir şekilde bulmak sevindirdi beni. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*