WordPress Gif Oynamıyor Sorunu Çözümü

wordpress-gif-oynamiyor-sorunu-cozumuWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise WordPress gif resmi hareket etmiyor sorunu ile ilgili olacak.

Daha önce WordPress ile ilgili pek çok makale yazdık bu nedenle sanırım artık herkes WordPress in ne olduğunu ve neler yapılabileceğini biliyordur.

Bu nedenle bu kısımları atlayıp direk makale konumuza odaklanarak devam edelim. Arkadaşlar pek çok kişi artık web sitelerinin eski değerini yitirdiğini söylüyor.

Bunun nedeni özellikle son birkaç yılda görsel medyanın yani video platformlarının çok fazla ön plana çıkması oldu. Video platformundan kastım tabi ki Youtube.

WordPress Yazıya Gif Eklenmiyor ?

Artık teknoloji geliştikçe insan özelliklerini de değiştiriyor. Eskiden insanlar kitap veya gazeteyi fiziksel olarak alıp okurdu. Daha sonradan bunlar dijital ortamda web sitelerine taşındı. Ve son olarak artık video veya ses olarak kitap dinliyor veya haberleri izliyoruz.

Durum böyle olunca da insanlar artık bir şeylerin videolu veya resimli anlatımını istiyor. Bu nedenle uzun uzun yazıya boğulmuş web siteleri yavaş yavaş değerini kaybediyor. İşte tam da bu nedenle ziyaretçiyi sitenizde tutmak için içeriğinizi görsel olarak zengin tutmalısınız.

Resimler, videolar veya hareketli resimler yani gifler ekleyerek makalelerinizi daha okunabilir ve katlanılabilir hale getirirsiniz. Pek çok sitede sabit resimler görüyoruz ancak bize daha çok hareketli şeyler lazım. Bir sayfayı canlandırmanın en güzel yollarından biri de içeriğe gif eklemek olacaktır.

Ancak WordPress her ne kadar düzgün çalışan bir sistem olsa da yine de bazı ayarlarını yani çalışma şeklini bilmemiz gerekiyor.

Mesela WordPress yazı içine gif ekleyince normal resim gibi görünüyor yani hareket etmiyor olabilir. Peki bu durumu nasıl düzeltiriz ? Yani WordPress makale için gif nasıl eklenir ?

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  İframe Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Arkadaşlar yazıya gif eklemek için her zaman ki gibi Ortam Ekle – Dosya Yükle – Dosya Seç adımlarından gif resmimizi seçelim ve yükleyelim. Ancak gif resmini eklerken aşağıda gördüğünüz boyut seçme kısmında tam boy olarak eklemeniz gerekiyor.

wordpress-gif-ekleme

 

 

 

 

 

 

 

Eğer küçük resim, orta veya özel boyut olarak eklerseniz siteniz arka planda gif resminizi düzenliyor ve resminiz artık gif olmaktan çıkıyor. Bu nedenle makaleye eklediğinizde hareket etmiyor.

Bu nedenle bunun çözümü gifi sayfaya tam boyut olarak eklemektir. Ancak tabi ki gif inizi ekledikten sonra sayfada üstüne tıklayıp köşelerinden çekerek büyültüp, küçültebilirsiniz.

Bu şekilde uyguladığınızda artık WordPress e sorunsuz şekilde gif eklenebildiğini göreceksiniz. İşte hepsi bu kadar!

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*