WordPress İlgili, Benzer Yazılar Eklentisi Kullanımı

wordpress-ilgili-benzer-yazilar-eklentisi-kullanimiWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise WordPresss’ de ilgili, benzer yazılar eklentisi kullanımı ile ilgili olacak. Artık teknoloji çağındayız ve para kazanma yolları da teknoloji çağına uygun halde ilerliyor.

Yani eskiden fiziksel olarak sokakta bir tezgah açarak gıda ürünleri satarken, artık dijital ortamda web sitesi üzerinden aynı ürünleri satabiliyorsunuz. Şimdi bunun ilgili yazı eklentisi ile ne ilgisi var diyebilirsiniz.

Hızlıca bakıldığında ilk başta ilgisiz bulmuş olabilirsiniz. Ancak biraz daha detaylı bakarsanız benzer içerik eklentisi ve ürün satmanın ortak yönünü görebilirsiniz. Arkadaşlar bu iki şeyin de ortak yönü para kazanmaktır.

Tezgahta veya bir e-ticaret sitesinde ürün satmanın zaten para kazanmak ile ilgili olduğunu biliyorsunuz. Peki ilgili içerik eklentisinin para kazanmaya nasıl etki ettiğini inceleyelim mi ? Şimdi bir web sitesi açıyoruz.

Ziyaretçi bazlı içerikler hazırlayarak sitemize çok sayıda ziyaretçi gelmesini sağlamak için çabalıyoruz. Hem bu şekilde sitemiz Google’ da üst sıralarda çıkıyor hem de reklam alabilme potansiyelimiz artıyor.

Bildiğiniz gibi reklam demek de para demek zaten. Peki yazdığımız içerikler Google’ da nasıl üst sıralarda çıkacak ? Kaliteli, seo uyumlu yazılar hazırlayarak. Ve sitemize gelen ziyaretçileri çeşitli yöntemler ile sitede daha fazla tutarak.

WordPress Benzer Yazıları Göstermek

Ziyaretçiler sitenizde daha fazla kaldığında siteniz Google’ da daha üst sıralarda çıkar ve siz daha fazla para kazanırsınız. Ziyaretçileri sitenizde uzun tutmanın en etkili yollarından biri de makale içerisinde ilgili yazı eklentisi kullanmaktadır.

Sanırım artık makale başında bahsettiğimiz ürün satmak ve ilgili yazılar eklentisinin ortak noktası olan para kazanmayı daha iyi anlamış olduk. Şimdi makalemize daha can alıcı şekilde devam edelim 🙂

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Wordpress Read More Yazısını Düzenleme

Arkadaşlar belirttiğimiz gibi sitenize gelen bir ziyaretçinin sitenize gelmesi kadar kalması da önemlidir. Hatta çıtayı daha yukarı çıkarıyorum ve diyorum ki, sitenize ne kadar ziyaretçi geldiği değil sitenizde ne kadar kaldıkları önemlidir.

Bu nedenle ziyaretçiyi doyuracak içerikler hazırlamalı ve bir çeşit uygulamalar ile ziyaretçinin siteden hemen çıkmasının önüne geçmeliyiz. İşte bu uygulamalardan birisi de makale içerisinde ilgili makale eklentisi kullanmaktır.

Bu eklenti yazdığınız makalelerin genelde orta kısımlarında görünür ve bulunduğu makale ile ilgili sitedeki diğer makaleye bağlantı verir.

Böylece konuyu okuyan ziyaretçi okuduğu konuya benzer bir makale daha olduğunu gördüğünde muhtemelen o konuya da tıklayacak ve sitenizin kalitesi artacaktır. Peki WordPress benzer içerik eklentisini nasıl kullanacağız ?

Bizim işimizi görecek olan ve kullanımı oldukça basit eklentimizin adı Inline Related Posts olarak geçiyor. Yani Türkçe olarak satır için ilgili yazılar anlamına geliyor. Hemen aşağıdaki bağlantıdan eklentimizi indirelim.

Inline Related Posts ( WordPress Benzer Yazılar Eklentisi ) İndir

Yukarıdaki bağlantıdan indirdiğiniz eklentiyi klasik olarak WordPress yönetim paneli – Eklentiler – Yeni Ekle – Dosya Seç yolundan seçerek kurun ve etkinleştirin. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra WordPress panelden Ayarlar – Inline Related Posts adımları ile eklenti ayarlarına ulaşın. Eklenti ayarlarına girdiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

wordpress-ilgili-icerik-eklentisi

 

Burada yapmamız gereken Active butonuna basarak eklentiyi aktif etmek. Active butonuna bastığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

wordpress-benzer-makale-eklentisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arkadaşlar yukarıda hangi butonun ne olduğu gösterilmiştir. Ancak hepsi ile oynamanıza gerek yoktur. Yukarıdaki ayarların zaten neredeyse hepsi varsayılan olarak ayarlı gelmektedir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Wordpress Ekibimiz Eklentisi Kullanımı

Örnek olarak resimdeki gibi gördüğünüz turuncu benzer içerik temasını yapmak için en üstteki ilginizi çekebilir yazısını yazdık ve temalardan Shock’ u seçtik. Ve tabi ki en alttan save yani kaydet butonuna basarak yayınladık.

Bu nedenle kafanız karışmasın. Yalnızca en üst kısma bu makaleye de göz atın, ilginizi çekebilir vb. gibi bir metin yazın ve Shock temasını seçtikten sonra biraz da renklerle oynayın yeterli.

Zaten Shock teması haricindeki temalar için ücret ödemeniz gerekiyor. Ancak gördüğünüz gibi Shock teması da oldukça güzel göründüğünden hiç oralara girmeyin derim.

Son olarak önemli bir not daha eklemek istiyorum. WordPress’ de makale içerisine girdiğinizde yani yazı editöründe hemen aşağıda gördüğünüz gibi bu eklentinin bir ikonunu göreceksiniz.

wordpress-benzer-icerik-eklentisi

 

 

 

 

 

Yukarıdaki butonun kullanımı da oldukça basit. Yukarıdaki seçenek ile benzer içerik bağlantısını istediğiniz bir yerde gösterebilir, aşağıdaki seçenek ile de yine istediğiniz bir yerde sizin seçeceğiniz bir benzer içerik bağlantısını gösterebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi artık WordPress sitemiz benzer içerik özelliğine sahip oldu. İşte hepsi bu kadar!

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |