WordPress Read More Yazısını Düzenleme

wordpress-read-moreWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altına yazıyoruz. Makale konumuz ise wordpress devamını oku yazısını değiştirme ile ilgili olacak. Günümüz de artık şirketlerin haricinde kişilerin de web siteleri olmaya başladı. Kodlama ve tasarım bilenler kendi web sitelerini kurabiliyor.

Ancak çok fazla kodlama yada tasarım bilmeyenler için ise hazır içerik yönetim sistemleri devreye giriyor. Bu hazır sistemlerden en fazla kullanılanı ise kesinlikle WordPress. Dünya üzerinde milyonlarca WordPress web site mevcut. Aslında her ne kadar hazır desek de WordPress aslında koca bir dünya ve içerisinde pek çok ayar ve düzenleme var. Bu düzenlemelerden biri de hiç kuşkusuz WordPress tema Türkçeleştirme desek yanılmayız.

WordPress Read More Yazısını Türkçeleştirme

Sitemize giydirdiğimiz temaların bazen ufak da olsa bazı kısımlarında yabancı yazılar bulunuyor ve kullanıcı gözüyle hiç de hoş görünmüyor. Bu yabancı yazılardan en çok dert olanı ise wordpress devamını oku bağlantısı diyebiliriz. Çünkü devamını oku yazısını değiştirmek için yani bu bize read more olarak görünüyor, öncelikle bu yazının nereden geldiğini bulmamız lazım. Ancak genelde bu read more yazısı öyle yerlerden geliyor ki 1-2 saat aramamız gerekiyor.

Ancak artık WordPress read more yazısını değiştirmek çok zor değil. Yapmanız gereken işlemler şu şekilde. Öncelikle ftp pogramı ile web sitenizin ftp sine bağlanın. Gelen klasör listesinde Httpdocs – Wp-includes – Post-Template.php dosyasını masaüstüne alıp bir editör programı ( Wordpad ) ile açalım. Şimdi bu tema dosyası içinde read more yazısını aratalım. Aşağıda bu kısmı nerede bulabileceğinize dair bir görüntü mevcut.

wordpress-read-more-kaldirma

 

Yukarıda bulduğunuz read more kısmını devamını oku olarak değiştirdikten sonra dosyayı kaydedin ve tekrar ftp dizinine yükleyin. Son olarak artık sitenize dönüp F5 yaptığınızda read more yazısının devamını oku olarak değiştiğini görebilirsiniz. İşte hepsi bu kadar.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  This Account Has Been Suspended Hatası Ne Demek ?

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

6 thoughts to “WordPress Read More Yazısını Düzenleme”

 1. Merhaba, benim dosyamda ilgili yerde (more…) yazıyor. Bunu nasıl değiştirebilirim?

  if ( null === $more_link_text ) {
  $more_link_text = sprintf(
  ‘%2$s’,
  sprintf(
  /* translators: %s: Name of current post */
  __( ‘Continue reading %s’ ),
  the_title_attribute( array( ‘echo’ => false ) )
  ),
  __( ‘(more…)’ )
  );
  }

  1. Merhaba Özgür, more… yazan kısmı değiştirip test ettin mi ? Eğer olmaz ise senin farklı bir dosyada işlem yapman gerekiyor.

   1. Yorumda sadece “more…” kısmı çıkmış. Tamamı “more&hellip”. Sadece more yazısını düzeltmek yeterli olmuyor. Yazının devamı sitede Continue reading şeklinde. “hellip” Horizontal Ellipse’in kısa biçimiymiş. Buton şeklinde Continue reading görünüyor. Değişiklik çok kolay olmayacak sanırım. İçerisinde “Continue reading“ kısmı olan başka dosya yok. Internette önerilen tüm yöntemleri denedim. Teşekkürler.

    1. Merhaba Özgür, bizim sitemizde ve internetteki diğer sitelerde gösterilen yolları takip ederek bulamıyorsan mutlaka farklı bir dosyada işlem yapmalısın. Ve son olarak, dosyalarından birinde mutlaka Continue reading yazısı vardır. Yeniden derin bir arama yaparak bulabileceğini düşünüyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*