WordPress Sağ ve Sola Sabit Reklam Nasıl Konulur ?

wordpress-sag-ve-sola-sabit-reklam-nasil-konulurWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise WordPress sitemize ekranın sağ ve soluna sabit reklam ekleme hakkında olacak.

Biliyorsunuz artık para dijital ortamda. Yani eskiden bir kişi girişim yapmak istediğinde aklına direk fiziksel bir iş yeri açıp bir şeyler satmak gelirdi.

Ancak son yıllarda internet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte daha farklı ortamları ortaya çıktı.

Bunlardan birisi de biz webmaster ların en fazla kazanç sağlama yollarından biri olan web sitesinden para kazanma yönetimidir.

Önce bir web sitesi kurulur, daha sonra bu web sitesine içerik girişleri yapılarak belli bir zaman gelişmesi sağlanır.

Ve web sitesi gelişip belli bir ziyaretçi sayısına ulaştığında ise artık reklamlar yerleştirilerek pazar kazanılmaya başlanır.

Sitenin Sağına ve Soluna Sabit Reklam Eklemek

Bildiğiniz gibi web sitenize yerleştirdiğiniz reklamlardan genelde 2 şekilde para kazanırsınız. Bunlar; tbm ( tıklama başına ) ve cpm ( gösterim başına ) kazanç yöntemleridir.

Genelde reklam verenler cimri ve reklam firmaları da aç gözlü olduklarından biz yayıncılara pek fazla pay kalmaz.

O yüzden gerçekten web sitenizden hatırı sayılır para kazanabilmek için binlerce, on binlerce veya milyonlarca hitiniz olması gerekir.

Tabi ki bunun dışında önemli olan bir şey daha vardır. O da; iyi bir reklam yerleşimidir. Sitenize ekleyeceğiniz reklamları, ziyaretçilerin tıklama oranı en yüksek yerlerine eklemeniz gerekir.

Bu yerleri Google üzerinden biraz araştırma yaparak bulabilirsiniz. İşte bu tıklama oranı en yüksek yerlerden biri de sayfanın sağ ve solundaki sabit reklam alanlarıdır.

Bunun için örnek resmi aşağıda görebilirsiniz.

sag-sol-sabit-reklam-ekleme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda gördüğünüz gibi sağ ve sol kısma sabit reklam alanları eklemek ve buralara reklamları yerleştirmek önemlidir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Wordpress Siteyi Çevrimdışı Yapma

Bu işlem sizlere güzel kazanç sağlayabilir. Peki bunu WordPress sitemizde nasıl yapabiliriz ? Yani WordPress siteye sağa ve sola sabit reklam nasıl eklenir ?

Gelin hep birlikte öğrenelim. Öncelikle tema dosyalarınızın bulunduğu dizindeki header.php dosyasına ulaşın.

Ve bu dosyayı ister WordPress yönetim panelinizden online olarak isterseniz ftp ile bilgisayarınıza indirerek açın.

Ben genelde ftp den dosyayı yedekleyerek işlem yapmayı sevdiğimden hemen temaya ait olan header.php dosyasını ftp den bilgisayarıma indirdim ve açtım.

Örnek olarak da markum.net in 160*600 dikey bannerlarından birini ekleyeceğim.

Hemen header.php dosyasının en altına önce sol reklam kodu olan aşağıdaki kod parçasını ekliyorum.


<STYLE>
#fixed {
PADDING-RIGHT: 10px; PADDING-LEFT: 10px; LEFT: 10px; PADDING-BOTTOM: 10px; PADDING-TOP: 10px; POSITION: fixed; ; POSITION: expression(“absolute”); TOP: 10px; ; TOP: expression(eval(document.body.scrollTop)+10); BACKGROUND-COLOR: transparent
}
</STYLE>

<DIV id=fixed>
<span style="color: #ff0000;">Reklam kodunuzu buraya ekleyiniz</span>
</DIV>

Ve yukarıdaki reklam kodunuzu buraya ekleyiniz yazısı yerine markum.net den aldığım banner reklam kodlarını yerleştirip şimdi de sağ kısma sabit reklam eklemek için devam ediyorum.

Şimdide hemen aşağıdaki sağ kısım reklam kodlarını yine aynı dosyanın yine en alt kısmına yani az önce yerleştirdiğim sol reklam kodunun altına ekliyorum.


<STYLE>
#fixed2 {
PADDING-RIGHT: 10px; PADDING-LEFT: 10px; RIGHT: 10px; PADDING-BOTTOM: 10px; PADDING-TOP: 10px; POSITION: fixed; ; POSITION: expression(“absolute”); TOP: 10px; ; TOP: expression(eval(document.body.scrollTop)+10); BACKGROUND-COLOR: transparent
}
</STYLE>

<DIV id=fixed2>
<span style="color: #ff0000;">Reklam kodunuzu buraya ekleyiniz</span>
</DIV>

Ve yine yukarıda da kırmızı ile gösterilen alana yine reklam kodlarımı yerleştiriyorum ve header.php dosyasını kaydederek yeniden ftp alanına yüklüyorum.

Artık test etme sırası geldi. Hemen web sitenizi açarak kontrol ettiğinizde sağ ve solda sabit reklamları görmeniz gerekir.

Burada önemli olan son bir şey daha belirtmek gerekir.

Eğer reklamlarınız ekranda istediğiniz yerde durmuyor ise hemen yukarıdaki kodların içinde bulunan PADDING değerleriyle oynayarak reklamınızı ekranda yukarı, aşağı veya sağa, sola doğru hareket ettirebilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Joomla "Warning jauthentication __construct could not load authentication libraries" Hatası Çözümü!

Umarım faydalı olmuştur.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*