WordPress Yorum Taşıma

wordpress-yorum-tasimaWebisyo’dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise WordPress yorum taşıma ile ilgili olacak.

Bildiğiniz üzere WordPress, şuan için en yaygın şekilde kullanılan CMS (içerik yönetim sistemi)’dir.

İnternet aleminde gezinirken ziyaret ettiğiniz sitelerin çoğunluğu WordPress tabanlıdır. Tabi ki WordPress gibi daha pek çok CMS yazılımı vardır.

Örneğin bir kaç sene önce yine istediğiniz tarzda siteler oluşturabilmeye olanak sağlayan Joomla, WordPress’ den daha yaygın durumdaydı. Ancak yetersiz destek vs özellikle yaşanan güvenlik sorunları Joomla’yı WordPress’in epey gerisinde bıraktı.

Bunlar dışında yalnızca belirli kategorilerde siteler yapmanıza olanak sağlayan CMS’ler de mevcut. Örneğin yalnızca forum sitesi tasarlamanızı sağlayan MyBB veya yalnızca e-ticaret siteleri yapmanızı sağlayan PrestaShop gibi.

Ancak WordPress’in yeri diğer CMS sistemlerinde çok daha yüksek bir konumda. WordPress ekibi ve destek verenler, her gün WordPress için yeni eklentiler, temalar ve çıkan sorunlar için çözüm üretiyorlar.

WordPress Yorumu Başka Yazı Altına Taşıma

İşte bu makalemize konu olan da WordPress için yapılmış eklentilerden biri olan WordPress yorum taşıma eklentisi olacak. Eklentinin adı ise Copy or Move Comments.

Aslında adından da anlaşıldığı üzere bu WordPress eklentisi yalnızca yorum taşımıyor. Aynı zamanda isterseniz WordPress yorumları kopyalama işlemi de yapabilirsiniz. Eklentinin arayüzü ve kullanımı oldukça basit.

Belki kullanım mantığını daha eklentiyi kurmadan bile tahmin etmeniz mümkün. WordPress için yorum taşıma eklentisinin kullanım şekli şu şekilde arkadaşlar. Önce yorum taşıma veya kopyalama işleminin hangisini yapmak istediğinizi seçiyorsunuz.

Daha sonra hangi makaleden hangi yorum için işlem yapmak istediğinizi seçiyorsunuz. Sonra ilgili yorum ve yorumları hangi makaleye aktarmak istediğinizi seçerek işlem yap butonuna basıyorsunuz.

instagram takipçi satın al

WordPress yorum kopyalama veya taşıma eklentisi bu şekilde çalışıyor. Şimdi gelin bunu resimli olarak hep birlikte öğrenelim. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan WordPress yorum taşıma eklentisini indirelim.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Dns Kayıt Türleri Nelerdir ? A, Cname, Mx, Ns, Ptr, Soa, AAA, Spf, Txtx Nedir ?

Copy or Move Comments İndir

İndirdiğiniz eklentiyi WordPress yönetim paneli – Eklentiler – Yeni Ekle – Eklenti Yükle – Dosya Seç adımlarını takip ederek seçin ve yükleyin. Yükledikten sonra Eklentiler ekranında ilgili eklentiyi etkinleştirin. Daha sonra aşağıda gördüğünüz gibi WordPress kontrol panelinin sol tarafından eklenti arayüzüne ulaşın.

wordpress-move-copy-comments

 

 

 

Yukarıdaki alana tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi eklentinin arayüzü gelecektir.

wordpress-yorum-islemleri-eklentisi

 

Arkadaşlar WordPress yorum taşıma veya kopyalama eklentisinin arayüzü ve kullanımının oldukça basit olduğunu söylemiştik. Aslında anlatmaya gerek yok, yukarıda zaten görüyorsunuz 🙂

Sizin için hangi butonun ne iş yaptığını ve yorum kopyalama veya taşıma işlemini nasıl yapacağınızı yukarıdaki görselde anlattık. WordPress Copy or Move Comments eklentisi ile artık dileğiniz yorumu istediğiniz yazıdan istediğiniz başka bir yazıya oldukça basit şekilde aktarabilirsiniz.

Son olarak makaleyi daha iyi kavramak ve makale hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için hemen aşağıda bulunan makale videomuzu izleyebilirsiniz.

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

2 thoughts to “WordPress Yorum Taşıma”

    1. Merhaba Murat, yorumlar taşınacağı için bir problem olacağını düşünmüyorum. Ancak tabi ki buna yüzde yüz diyemediğim için, bu konuda bir Seo uzmanından bilgi almanız daha doğru olacaktır. Webmaster forumlarından veya Seo portallarından sorunuzun kesin yanıtına ulaşabileceğinizi düşünüyorum. Görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*