WordPress Yorumlardaki Mail (E-Posta) Adreslerini Toplama

wordpress-yorumlardaki-mail-adreslerini-toplamaWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Webmaster kategorimiz altına ekliyoruz. Makale konumuz ise WordPress sitenize yapılmış yorumlardaki mail adreslerini toplamak ile ilgili olacak.

WordPress şuan en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir. Ziyaret ettiğiniz küçük yada büyük pek çok web sitesi WordPress alt yapısını kullanmaktadır. WordPress’ in her bakımdan çok fazla desteği vardır. İstediğiniz bir konuda WordPress teması ve sitenizde kullanabileceğiniz yani her işi yapabileceğiniz bir WordPress eklentisi mevcuttur.

Yani WordPress bir site yaptınız ve bir özellik eklemek istiyorsanız mutlaka o iş için yapılmış bir WordPress eklentisi vardır. İşte bugün ki makalemize de bu WordPress eklentilerinden birisi konu oluyor. Şimdi web sitenizi yaptınız, yayımladınız, her şey çok güzel. Sitenize bir de yorum kısmı koydunuz ve ziyaretçiler WordPress  sitenize yorum yapıyor.

Ve her yorum kısmında olduğu gibi e-posta adreslerini de ekliyorlar. Ve belli bir süre sonunda sitenize bir sürü yorum geldi ve gelmeye devam ediyor. Ve her yorum bir mail adresi demek. Belki sitenizde 500 belki 1000 belki de çok daha fazla mail adresli yorum var. Peki siz bu yorumlardaki mail adreslerini sitenize hit kazandırmak veya farklı bir şekilde ziyaretçilerinize ulaşmak için kullanmıyor musunuz ?

Yorumlardaki Mail Adresleri Nasıl Toplanır ?

Lütfen cevabınız hayır olmasın çünkü bu mailler oldukça önemli arkadaşlar. Pek çok reklam şirketi gerçek sahibi olan mail adreslerine ulaşmak için tonlarca para ödüyor. Ve elde ettiği bu mail adreslerine tanıtım reklamları vb. içerikler göndererek geri dönüşüm elde ediyor.

İşte sizde WordPress sitenize yapılan yorumlardaki posta adreslerini toplamak kaydı ile daha sonra eklediğiniz her içerikte bu mailler üzerinden ziyaretçilerinizi bilgilendireceksiniz. Ve inanın sitenize eskisinden çok daha fazla ziyaretçi gelmeye başlayacak.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Güncelleme Öncesi Adsense Nedir ?

Peki WordPress sitede yorumlardaki mailler nasıl toplanır ? gelin hep birlikte öğrenelim. Arkadaşlar yorumlardaki mailleri toplama işini bir WordPress eklentisi ile yapacağız. Eklentimizin adı Export Emails. Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak eklentimizi indirelim.

Export Emails İndir

Eklentiyi indirdikten sonra, WordPress yönetim paneli – Eklentiler – Yeni Ekle – Eklenti Yükle adımlarını izleyerek indirdiğimiz eklenti dosyamızı seçip yükleyelim ve son olarak eklentiyi etkinleştirelim. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra Araçlar – Export Emails kısmından eklentinin ayarlarına ulaşalım.

wordpress-yorum-yapanlarin-mail-adresleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eklenti ayarlarına girdiğinizde karşınıza yukarıda gördüğünüz ekran gelecektir. Burada zaten gördüğünüz gibi 2 alan mevcut ve anlamları oldukça basit. Resimde de görüldüğü gibi yukarıdaki mail adresleri sitemize kayıt olmuş olan kullanıcıların mail adreslerini gösteriyor.

Aşağıdaki daha kalabalık olan kısım ise esas işimize yarayacak olan yani WordPress sitemize yorum yapan kişilerin mail adresleri oluyor. Şimdi bu mail adreslerini kullanmak üzere hepsini seçip kopyalayarak oluşturduğunuz bir metin belgesi, Word veya Excel’ e yapıştırabilirsiniz. Artık yeni yazdığınız bir içeriği haber vermek için veya aklınıza gelen farklı bir fikir için bu e-posta adreslerini kullanabilirsiniz.

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*