Xiaomi Ekran Kaydedici Ses Kaydetmiyor

xiaomi-ekran-kaydedici-ses-kaydetmiyorWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugünkü makalemizi Teknoloji Haberleri kategorimiz altına ekliyoruz.

Makale konumuz ise Xiaomi ekran kaydedici iç sesi kaydetmiyor sorunu hakkında olacak.

Telefon modelleri zamana göre popülerlik göstermektedir. Yani bundan yıllar yıllar önce Nokia ve Samsung markaları yarışırken şuan Nokia dan eser kalmadı.

Samsung ise halen yarışın içinde ancak artık iPhone ve Xiaomi markaları da ciddi şekilde yarışa ortak oldular.

İnsanlar deli gibi teknoloji peşinde koşarken hangi telefonun daha iyi özellikleri varsa doğal olarak ona yöneliyorlar.

Ve artık telefonların yapamadığı şey kalmadı gibi. Ve bir telefonda özellikle özelliklerin yüklü olarak gelmesi çok önemli. Yani aksi halde telefona özellik eklemek için uygulama marketlerden uygulama indirmek gerekecektir.

Xiaomi Ekran Kaydedici Ses Sorunu

Bu durumda da telefon da kasmalar başlayacak ve virüs girecektir. Bu durumda telefon kullanıcısını rahatsız edecektir. İşte bu makalemize konu olan Xiaomi marka telefonlar da kendi içerisinde yüklü gelen oldukça güzel bir özellik var.

Tabi ki ekran kaydedici den bahsediyorum. İster telefon markanız Xiaomi olsun ister farklı bir marka, mutlaka günün birinde telefonda ekran kaydediciye ihtiyaç duyarsınız. Eğer Xiaomi niz var ise ekran kaydedici özelliği sayesinde oldukça basit biçimde telefon ekranını kaydedebilirsiniz.

Ancak tabi bu özelliği kullanmayı da bilmek gerek. Aksi halde bazı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumlardan biri de ekran kaydedicinin sesleri kaydetmemesi sorunu olabilir. Tabi ki burada sistem seslerinden bahsediyoruz.

Yani ekranı kaydederken bir oyun açıksa bu oyunun seslerini kaydetmekten bahsediyoruz. Eğer Xiaomi ile ekran kaydederken sistem seslerini kaydetmiyor ise yapmanız gereken oldukça basit.

Öncelikle hemen Xiaomi telefonunuzda ekran kaydedici uygulamasına girin. Daha sonra aşağıda gördüğünüz gibi sağ üst yukarıdaki Ayarlar kısmına gidin.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Telefonların Güncel SAR Değerleri

Xiaomi-ekran-kaydedici-sorunu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayarlar kısmına girdikten sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Xiaomi-ekran-kaydedici-sistem-seslerini-kaydetmiyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki ekranı gördüğünüzde zaten ne yapmanız gerektiğini anlamışsınızdır. Ama biz yine de formalite gereği anlatalım. Eğer ekran kaydederken telefonun iç sesini yani sistem seslerini kaydetmesini istiyorsanız yukarıda gördüğünüz gibi Ses Kaynağı ayarını Sistem Sesleri olarak değiştirmeniz gerekiyor.

Eğer telefon seslerini değil de dış sesleri yani sizin konuşma seslerinizi kaydetmek istiyorsanız yine ilgili seçeneği Mikrofon olarak ayarlamanız gerekiyor. Bu ayarları yaptığınızda artık sesleri kaydetmeme sorununun olmadığını göreceksiniz. İşte hepsi bu kadar!

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

3 thoughts to “Xiaomi Ekran Kaydedici Ses Kaydetmiyor”

 1. ben iki sesi beraber kaydetmek istiyorum öyle olmuyor mu yani hem telefonda kaydettiğim videonun sesi hem de kendi konuşma sesim

 2. öncelikle merhaba;

  xaomi mi 9t kullanıyorum pubg mobile video kaydetmek istiyorum . hem oyunun sesini hemde benim sesimi kaydetmesini isitiyorum ama malesef araştırıyorum bi çözüm bulamadım.
  yardımcı olurmusunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*