Yarışma Yöntemi ile Kendini Geliştir!

yarisma-yontemi-ile-kendini-gelistirWebisyo’ dan herkese merhabalar. Bugün ki makalemizi Hayat kategorisine ekliyoruz. Makale konumuz ise kendini geliştirmenin kolay yolu ile ilgili olacak.

İnsanları hayatta mutlu eden bazı şeyler vardır. Bunlar tabi ki ilk başta doğrudan aklınıza gelen para, aşk, iş olacaktır.

Ancak bunlar dışında insanı diğer insanlardan ayıran bazı özellikler veya başarılar da yer alır. İnsanı hayatta en motive ve mutlu eden şey bir şeyi başarmaktadır.

Örneğin; İngilizce öğrenmek veya bir girişimde bulunup başarılı olmak bizi diğer insanlardan ayırabilir ve bizi geliştirir.

Ancak bu ve buna benzer kazanımlar, günlük rutinin dışındadır ve bu yüzden beynimize bunları yapabilmek yada bunlarla uğraşmak çok zor gelir.

Yani şundan bahsediyorum; aslında hepimiz İngilizce öğrenmek isteriz değil mi ? Ama günlük hayatımızda bir işte çalışıyorsak veya bir şeyler ile meşgul isek İngilizce öğrenmek bize zor gelebilir.

Veya tek başımıza sıkıcı gelebilir. Veya bir kursa dahi gitmek işe yaramayabilir. Çünkü bunlar bir şeyi öğrenmek yani kendimizi geliştirmek için sıradan yöntemlerdir.

Kendini Geliştirmenin En Kolay Yolu

Düşünün; bir şeyi öğrenebilmek, başarabilmek için neye ihtiyacınız var ? Kesinlikle motivasyona! Peki insan nasıl o şeyi daha kolay öğrenebilmek için hırslanır veya motive olur ?

İşte bu konuda sizlere bugün pek bilinmeyen bir yöntem önereceğim.

Arkadaşlar kendinizi daha kolay geliştirebilmeniz ve yapmak istediğiniz şeyi daha motive yapabilmenizi sağlayacak yöntem, yarışma yöntemidir.

Bir örnekle açıklamak gerekirse; yine önceden verdiğimiz İngilizce konusunu ele alalım. Diyelim ki ben İngilizce’ de en çok kullanılan 1000 kelimeyi öğrenmek istiyorum.

Eğer bunu tek başıma yapmaya çalışırsam muhtemelen bir yerde sıkılırım ve aksatmaya başlar ve belli zaman sonra da tamamen bırakırım.

Tabi ki aramızda istisnalar vardır. Ancak insanların geneli emin olun bu şekilde sıkılıp öğrenmeyi bırakacaktır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  İngilizce Öğrenmek İsteyenlere Dizi Tavsiyeleri

Bu yüzden yapacağınız işi iddiaya girerek, yarışarak yapmalısınız. Peki bu nasıl olacak ? Arkadaşlar öncelikle eğer sizinle aynı hedefe ulaşmak isteyen biri var ise onun yanına gidin.

Daha sonra eğer ikinizde İngilizce’ de en çok kullanılan 1000 kelimeyi öğrenmek istiyorsanız, kendi aranızda bir zaman belirleyin ve bu zaman geldiğinde hanginiz hedefe varmış olacak onu görün.

Ve eğer buna bir ödül de ekleyebilirseniz süper olur. Örneğin hedefi tamamlayamayan hedefi tamamlayana akşam yemeği ısmarlar gibi.

Ve diğer tüm başarmak istediklerinizi bu şekilde bir yarış ile çok daha kolay şekilde başarabileceğinize inanıyorum. Herkese bol şans 🙂

Makaleyi İzle.

Bizi Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Bir Sonraki Makalemizde Görüşmek Üzere.. | WEBİSYO

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*