YKS Sınavı Yaklaşıyor, Hazırlıklı Mıyız?

yks-sinavi-yaklasiyor-hazirlikli-miyizBildiğiniz üzere YKS sınavına çok ama çok kısa bir zaman kaldı. Bu kalan zaman diliminde geçen her dakikanın kıymetini bilmeli ve her dakikayı değerlendirmeliyiz.

Öğrenciler genel olarak sınav süresi yaklaştıkça daha çok telaşlanmaya başlamaktadır. Eğer siz de bu durumdan muzdaripseniz merak etmeyin, yalnız değilsiniz.

Bu zaman dilimini lehinize çevirmek tamamen sizin elinizde. Diğer öğrenciler panik olup çalışmalarını aksatırken siz çalışmalarınıza tam gaz devam etmelisiniz.

Çok Az Zaman Kaldı!

Geçen her dakikanın kıymetini bilin ve kendinizi sınava hazırlayın. Sınava kalan süreyi öğrenmek ve puan hesabı yapabilmek için BU UYGULAMAYI yükleyebilirsiniz.

Sınav Haziran Ayında

Sınav öncesi çalışmalarınızın hızını arttırın. Şu anda sizinle birlikte birçok kişi sınava hazırlanmakta ve sizi geçmek için uğraşmaktadır. Onların önüne geçebilmek için sizin de en az onlar kadar derslere yoğunluk vermeniz gerekiyor.

Denemelere yoğunluk vermenizi tavsiye ediyorum. Ne kadar çok deneme çözerseniz sınava o kadar hazırlıklı girmiş olursunuz. Denemelerdeki puanınızı hesaplamak ve tahmini sıranızı görmek için BU SİTEYİ kullanabilirsiniz.

Sakın ama sakın pes etmeyin. Her yaptığınız yanlış sizi zirveye yaklaştıran bir basamaktır. Pes etmeyip yolunuza devam ettiğiniz sürece zirveye ulaşmanız kesinlikle mümkün.

Denemelerde yapamadığınız soruları hocalarınıza veya arkadaşlarınıza sormayı sakın ihmal etmeyin. Deneme çözmenizdeki asıl amaç yanlışlarınızı görüp onları doğruya çevirmektir. Yanlışlarınıza bakmadığınız sürece denemelere boşu boşuna girmiş olursunuz.

Eğer henüz konular tam olarak bitmediyse deneme için biraz erken olabilir. İlk olarak konuları bitirmek avantajınıza olacaktır. Konuları bitirmek için konu anlatımlı güzel bir kaynak almanızı tavsiye ediyorum. Konu anlatımlı kitabı bitirdikten sonra 1 veya 2 adet soru bankası bitirirseniz konuları az çok pekiştirmiş olursunuz.

Ondan sonraki aşamada ise denemeye geçiş yapabilirsiniz. Yoğun ve sürekli olarak deneme çözerseniz hem hız kazanır hem de sınava her geçen gün daha da hazır bir hale gelmiş olursunuz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR!  Evde İngilizce Öğrenmek İçin Kaynaklar

Tekrardan söylüyorum; pes etmeden son hız çalışmalara devam edin, her ne olursa olsun çalışmayı bırakmayın. Çözdüğünüz her soru sizin için avantajdır. Bunu sakın unutmayın.

Gireceğiniz YKS sınavında başarılar dilerim, umarım istediğiniz hedeflere ulaşırsınız.

Bu Makaleye Tepkin ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

ali

Merhaba ben Ali, hayata pozitif bakan, devamlı olumlu biri olmaya çalışan, az sayıda arkadaşı olan arkadaşlarına kanka diyen ve onları çok seven, oldukça komik, neşeli, çok iyi diş fırçalayan, bilgisayarcı, şarkı söyleyen, aklı fikri futbolda olan ve çok iyi futbol oynayan, topa sol ayak ile vuran, idealleri olan, bişeyler yapmak için, bir yerlere gelmek için devamlı çalışan bir insan. Ve bu yazıyı okuduğun için seni çok seviyor. :) | ''Hayal gücü, gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir..'' ( Ali Yalçın ) | İletişim: ali@webisyo.com |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*